Noworodek w warszawskim oknie życia. To już 19 dziecko oddane siostrom zakonnym

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
dziecko w szpitalu

Dziecko w szpitalu / Fot. Youtube

W sobotę 29 stycznia o godz. 3:25 w Oknie Życia przy ul. Hożej w Warszawie siostry franciszkanki Rodziny Maryi znalazły noworodka. To już dziewiętnaste dziecko pozostawione w Oknie Życia, przy tym klasztorze sióstr franciszkanek w Warszawie.

Siostry natychmiast – zgodnie z procedurami – wezwały karetkę pogotowia i policję. Dziecko zostało przewiezione do Szpitala św. Rodziny w Warszawie

– poinformowała siostra Anna Uberman za pośrednictwem komunikatu Biura Prasowego Archidiecezji Warszawskiej.

Ze względu na wczorajsze wspomnienie Doktora Kościoła Katolickiego, św. Tomasza z Akwinu, siostry nadały małemu chłopcy imię na cześć patrona dnia.

Mały Tomaszek to już 19 dziecko pozostawione w Oknie Życia na ul. Hożej 53. W zeszłym roku nie było, ale w 2020 w Oknie Życia pozostawiono dwoje dzieci: 7 maja Stefanka i 24 sierpnia Zuzię

– przypomniała siostra Anna.

Siostry raz w miesiącu w swojej kaplicy zakonnej szczególnie modlą się za znalezione przez nie dzieci w Oknie Życia, ich rodziców biologicznych i adopcyjnych.

Okno Życia istnieje w Warszawie od ponad 13 lat. Poświęcił je 6 grudnia 2008 roku abp Kazimierz Nycz. Było to wówczas drugie w kraju takie miejsce. Mieści się przy ul. Hożej 53, przy klasztorze sióstr franciszkanek Rodziny Maryi i to siostry z tego zgromadzenia pełnią nieustanny dyżur w tym miejscu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rdc.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY