Co dalej ze sprawowaniem Mszy “Trydenckich”? Jest apel wiernych

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Msza Trydencka

Msza Trydencka / Fot. Servus Tuus/ Wikimedia Commons

Redakcja Mediów Narodowych otrzymała apel, w którym zachęca się wiernych świeckich do wzięcia udziału w oddolnej inicjatywie modlitewno-postnej w obronie tradycyjnej liturgii. - Jak wiadomo, obecnie nałożone są na sprawowanie Mszy Trydenckiej bardzo poważne ograniczenia. Jest to wielki cios - podkreślają twórcy inicjatywy.

Zobacz także: Korzekwa – Kaliszuk o manipulacjach aborcjonistów: Tragedia jest wykorzystywana instrumentalnie [NASZ WYWIAD]

Autorzy akcji podkreślają, że jest ona oddolna i powstała w reakcji na znaczne ograniczenia w możliwości sprawowania Mszy św. tradycyjnej (nazywanej popularnie trydencką).

Treść apelu

Czcigodny Księże/Drogi Bracie/Droga Siostro,

jak wiadomo, obecnie nałożone są na sprawowanie Mszy Trydenckiej bardzo
poważne ograniczenia. Jest to wielki cios we Mszę Św., o której o. Frederic Faber, konwertyta z anglikanizmu, powiedział, że jest to „najpiękniejsza rzecz po tej stronie Nieba”, zaś sam wielki św. Pius z Petrelciny (św. O. Pio), kochający bardzo sprawowanie tej świętej liturgii, mówił, że: „świat mógłby istnieć bez słońca, ale nie mógłby istnieć bez Mszy Św.”.

Chciałbym zachęcić Ciebie i innych, a mimo całej swej niegodności, jako
pierwszego – samego siebie, do ofiarowania Matce Najświętszej jakiegoś drobnego daru z prośbą o to, by ta piękna Msza mogła cieszyć się pełną wolnością, zarówno de iure, jak i de facto. Niech każdy, wedle swego serca i własnych możliwości, ofiaruje Niebieskiej Królowej swe dary: czy to sprawowanie lub zamówienie Mszy w tradycyjnym rycie, odmówienie jednej części (pięciu dziesiątków) Różańca Św., dzień pracy wedle obowiązków stanu, post ścisły, o chlebie i wodzie lub odmówienie sobie jakiejś drobnej przyjemności; do tego przyjmować można przykrości, choroby,
zawinione cierpienia lub to, co dopuści na nas sprawiedliwy i dobry Bóg. Wszystko to, jak w skarbcu, złóżmy w ręce Tej, która najlepiej zna wszelkie duchowe i materialne potrzeby Kościoła Katolickiego, prosząc Jej Przeczystego Oblubieńca i Patrona Kościoła – Św. Józefa, o wszelkie potrzebne łaski.

Wynagradzajmy Panu Bogu za naszą oziębłość i zaniedbania w tej materii, nie zrażajmy się podziałami i trudnościami, ale zjednoczmy się pod panowaniem Maryi, niczym różnorodne, ale żyjące razem kwiaty w Ogrodzie Niepokalanej. Nabożeństwo I czwartków, piątków i sobót może być tu wielką pomocą. Trzymajmy się mocno Hierarchii Kościelnej, szczególnie Ojca Św. Franciszka i swojego Biskupa miejsca. Inicjatywa do której zachęcam, ma charakter całkiem prywatny, zwyczajny, sam zaś poddaję się zupełnie osądowi i decyzji Kościoła Katolickiego i jego władz, którym okazuję szacunek i posłuszeństwo.

Jeśli zechcesz, Czcigodny Księże/Drogi Bracie/Droga Siostro, podejmij taką lub
podobną inicjatywę i zachęć do niej innych. Serdecznie Cię pozdrawiam.

W Niepokalanej

MP

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY