Sejm wyrzucił do kosza ustawę Hoca. Rząd szuka alternatywy [OGLĄDAJ NA ŻYWO]

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sejm

WARSZAWA POSIEDZENIE SEJMU / fot. PAP/Radek Pietruszka

Sejm będzie w czwartek obradował nad poprawkami Senatu do ustawy budżetowej na 2022 r. Sejmowa Komisja Finansów Publicznych w ubiegłym tygodniu zaopiniowała negatywnie wszystkie 65 poprawek zaproponowanych przez izbę wyższą parlamentu.

Posłowie rozpoczną także prace nad rządowym projektem ustawy, która ma usprawnić działanie podatkowej części Polskiego Ładu.

Lex Hoc do kosza?

Wiele wskazuje na to, że kontrowersyjna “ustawa Hoca” nie trafi pod głosowanie.

Trwają prace nad tymi kwestiami. Ustawa ta jest przedmiotem kontrowersji i dyskusji w klubie PiS. Dotyczy to wprowadzenia obowiązkowych szczepień dla pracowników i możliwości weryfikacji szczepień dla pracodawców. Po rozmowach z prezesem Jarosławem Kaczyńskim grupy posłów, którzy jednoznacznie wypowiadają się przeciwko obowiązkowym szczepieniom…

– mówił poseł PiS Rafał Bochenek w rozmowie z Radiem Kraków.

Polityk obozu rządzącego twierdzi, że posłowie ostatecznie zmodyfikują pierwotny kształt kontrowersyjnej “ustawy segregacyjnej”.

Jak podają media, najbardziej intensywne dyskusje trwają w obrębie zapisu umożliwiającego weryfikację covidową pracowników.

Nie chcę deklarować teraz, jakie rozwiązania zostaną wprowadzone. Ciężko powiedzieć. Ta ustawa budzi wiele emocji. Są manifestacje tych, którzy nie chcą takich rozwiązań. Trwają dyskusje na temat kształtu tej ustawy. Wśród rozwiązań jest na przykład rozważane nakładanie grzywny dla osób, które nie będą nosić maseczki tam, gdzie to jest obowiązkowe. To jest drążone na komisji i politycznie ustalane w rządowej większości.

– powiedział Bochenek na antenie Radia Kraków.

Sejm wyrzucił do kosza ustawę Hoca. Rząd szuka alternatywy [OGLĄDAJ NA ŻYWO]

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Media Narodowe

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY