Macron chce więcej aborcji w UE. Zapowiada swoje działania

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Emmanuel Macron

Emmanuel Macron przedstawił swoje cele i dążenia w związku z początkiem francuskiej prezydencji w UE. / Fot. PAP/EPA/JULIEN WARNAND. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Z początkiem roku Francja objęła przewodnictwo w Radzie UE. Ten półroczny okres prezydent Macron chce wykorzystać na forsowanie swoich pomysłów na forum unijnym. Jednym z nich ma być wzmocnienie "prawa do aborcji".

Zobacz także: Dramat w Częstochowie. Są nowe informacje

Emmanuel Macron złożył postulat, aby “obnowić” Kartę praw podstawowych UE. Na czym miałaby polegać ta odnowa? Francuski przywódca chce, żeby Karta “jaśniej mówiła o ochronie środowiska czy też uznawała prawo do aborcji”.

Francuska prezydencja w Radzie UE rozpoczęła się 1 stycznia tego roku, a zakończy się 30 czerwca. Karta praw podstawowych Unii Europejskiej, to dokument przyjęty i uroczyście ogłoszony na szczycie Unii Europejskiej w Nicei, w grudniu 2000 r. Karta określa katalog podstawowych praw i wolności obywatela Unii Europejskiej. Moc wiążąca dokumentu została mu nadana przez traktat lizboński.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY