Joanna Schmidt z Fundacji Bezcenni: Pomagamy mamom [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Joanna Schmidt

Joanna Schmidt / Fot. Fundacja Bezcenni

O Fundacji Bezcenni, pomocy matkom, które w kryzysie rozważały aborcję, możliwości działań organizacji oraz o wyroku Trybunału Konstytucyjnego zakazującym aborcji eugenicznej, w rozmowie z Piotrem Motyką, specjalnie dla Mediów Narodowych, mówi Joanna Schmidt z Fundacji Bezcenni.

Zobacz także: Lukomski o sądzie nad fińską polityk krytykującą homoseksualizm: To walka Dawida z Goliatem [NASZ WYWIAD]

Piotr Motyka: Kiedy powstała Fundacja Bezcenni i jakie stawia sobie cele?

Joanna Schmidt: Fundacja powstała w 2019 roku. Fundacja pomaga mamom w godnym i radosnym przeżywaniu macierzyństwa od samego początku. 

Piotr Motyka: Jakie działania prowadzicie Państwo aktualnie?

Joana Schmidt: Nasze działania szczególnie koncentrujemy na uratowaniu życia dzieci, których matki będąc w kryzysie rozważały aborcję. Zapewniamy rodzinom pomoc prawną, psychologiczną, duchową. Wyposażamy kobiety w niezbędną wyprawkę do porodu oraz pieluchy, kosmetyki, ubrania w pierwszym roku życia dziecka, a następnie w pomoc na miarę ich potrzeb. Opłacamy zajęcia terapeutyczne, organizujemy pomoc specjalistów, uczymy nasze podopieczne jak radzić sobie w codziennym życiu – uczymy sprzątać, gospodarować pieniędzmi, ustalać budżet, pomagamy rozwijać kompetencje wychowawcze. W tym momencie obejmujemy pomocą 21 kobiet i 98 dzieci. Przede wszystkim pracujemy z kobietami, które nie wierzą w siebie, są zalęknione, zagubione, pełne złości i frustracji. Pokazujemy, że każda z nich jest bezcenna i ma godność Dziecka Bożego. Organizujemy cykliczne akcje jak Paczka dla Bezcennych przed Świętami Bożego Narodzenia oraz Serducha dla malucha w okolicach św. Walentego.

Piotr Motyka: Jak można wspomóc Fundację?

Joanna Schmidt: Jeśli chodzi o listę potrzeb to przyjmujemy dary rzeczowe: kosmetyki dla dzidziusiów w tym balsamy, oliwki, szampony, żele do mycia, kremy na odparzenia, kremy na buzie, pasty i szczoteczki do zębów, chusteczki nawilżane, proszki do prania ubranek dziecięcych, płyny do mycia butelek. Potrzebujemy też butelki, smoczki, pieluchy flanelowe, tetrowe, ręczniki dla niemowląt. W tym roku nie zbieramy żywności długoterminowej, gdyż nie możemy zapewnić bezpiecznych warunków przechowywania żywności. Również możemy, gdy ktoś do nas napisze bezpośrednio, udostępnić listę rodzin z konkretnymi potrzebami i marzeniami dzieciaków. Zachęcamy także do modlitwy, wolontariatu i wpłat na konto, gdyż dużo rzeczy i potrzeb wymagają finansowania bezpośredniego.

Piotr Motyka: Jak wyrok Trybunału Konstytucyjnego zakazujący aborcji eugenicznej wpłynął na Państwa działalność, również w kontekście odrzucenia przez Sejm projektu “Stop aborcji 2021”?

Joanna Schmidt: Wyrok TK nie miał większego znaczenia dla pracy Fundacji gdyż pomagaliśmy przed nim, pomagamy teraz i będziemy pomagać nadal bez względu na ustawodawstwo. 

Piotr Motyka: Życzę powodzenia w tej szlachetnej działalności. Serdecznie dziękuję za ciekawy wywiad, Bóg zapłać!

LINK do strony Fundacji Bezcenni: fundacjabezcenni.org.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY