Babcia Kasia przed sądem. Miała ją wesprzeć Antifa, ale… nikt nie przyszedł. Byliśmy tam z kamerą

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Babcia Kasia "wymierza" sprawiedliwość?

"Babcia Kasia" bije uczestniczkę manifestacji antyunijnych / Fot. Twitter

W poniedziałek ekipa Mediów Narodowych sprawdzała w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia czy działaczka antyPiS występująca pod pseudonimem artystycznym Babcia Kasia zostanie wreszcie skazana za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy (art. 222 kk) i znieważenie funkcjonariuszy (art. 226 kk).

Niestety nie zapadł wyrok. Kolejna rozprawa odbędzie się 15 marca. Wtedy to zostaną przesłuchane dwie poszkodowane policjantki i odtworzone nagrania. Organizacje odwołujące się do Antify zapowiadały, że pojawią się i udzielą poparcia wulgarnej i agresywnej emerycie.

Ekipa Mediów Narodowych liczyła na możliwość zrelacjonowania zgromadzenia sympatyków agresywnej i wulgarnej emerytki. Gdy środowiska patriotyczne wyrażają przed sądami poparcie dla sądzonych tam swoich działaczy, to przed budynkiem sądu można zobaczyć grupę ludzi z flagami i transparentami. W wypadku agresywnej i wulgarnej emerytki okazało się jednak, że nie ma komu jej wspierać.

Na korytarzu przed salą po godzinie procesu były dwie osoby, na sali rozpraw kilka, przed sądem nikogo. Okazało się, że Babcia Kasia jest wizerunkowym obciążeniem dla antyPiS i działacze groteskowej opozycji ją olewają, choć w pobliżu sądu mają swoje siedziby. Media Narodowe chciały porozmawiać z antyPiSowską aktywistką, ale, jak można było się spodziewać, nie miała nic do powiedzenia.

https://twitter.com/i/status/1360560197140365313

Na antyPiSowskim portalu Oko Press Piotr Pacewicz (sekretarz Bronisława Geremka, współzałożyciel „Gazety Wyborczej”, założyciel Oko Press, publicysta Krytyki Politycznej) promował wulgarną i agresywną emerytkę, przeprowadzając z nią z okazji dnia babci 21 stycznia 2022 wywiad „Dzień Babci Kasi: Radykalizuję się, bo nie mogę już znieść tego, co ta władza wyprawia”. Z wywiadu można się dowiedzieć, że Katarzyna Augustynek nie ma rodziny, ma 65, swoją orientację seksualną manifestuje, nosząc tęczową flagę, i ma 11 spraw w sądzie.

Relacja Mediów Narodowych

Z portalu TVP Info można się dowiedzieć, że Babcia Kasia wyzywała policjantów od „k” i „ch” „zajeb… gówien”, biła policjantów drzewcem swojej flagi, szarpała żołnierzy, nazywała ich „złodziejami”, opluwała funkcjonariuszy, „kopała policjantów, deptała ich i szarpała. Jednego z nich uderzyła pięścią, a kolejnego odepchnęła”.

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY