Zawiślak: Duża część posłów PiS zagłosuje przeciwko ustawie segregacyjnej [NASZ WYWIAD]

tylko u nas
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sławomir Zawiślak

Poseł PiS Sławomir Zawiślak na antenie Mediów Narodowych. / fot. Media Narodowe

Poseł Sławomir Zawiślak gościł w programie "Temat Dnia" na antenie Mediów Narodowych. Prowadzący Karol Plewa pytał polityka PiS o projekt tzw. "ustawy Hoca", czyli przepisy, które wprowadzą w Polsce segregację sanitarną.
  • Sławomir Zawiślak wystąpił we wtorek na antenie Mediów Narodowych w programie “Temat Dnia”
  • Rozmowa dotyczyła projektu ustawy, który umożliwi pracodawcom weryfikację tego, czy pracownik jest zaszczepiony
  • Poseł PiS wyraził bardzo negatywną opinię na temat “lex Hoc” i zapowiedział, że zagłosuje przeciw projektowi
  • Zawiślak podkreslił, że ustawa podzieli Polaków na dwie kategorie obywateli
  • Co więcej, polityk PiS wskazywał na wysoką śmiertelność w domach i niższe – wbrew oficjalnej propagandzie – obłożenie szpitali
  • Zobacz także: Ministerstwo Zdrowia: “Piąta fala nabiera rozpędu”. Padł rekord zakażeń

Sławomir Zawiślak przeciw segregacji Polaków

Będę przeciwny tej ustawie (…). Nie mamy jeszcze rozkładówki na Sejm, nie wiadomo czy ta ustawa wjedzie. Co do głosowania to zobaczymy. Ci, którzy mówią, jak będzie klub głosował – po pierwsze mogą mieć rację. Po drugie – może to być głosowanie takie, jak wszystko wskazuje, duża część posłów PiS będzie głosowała przeciwko.

– powiedział gość Karola Plewy.

Piecha zastąpi Niedzielskiego?

Prowadzący zapytał następnie o postać Bolesława Piechy i jego wypowiedź o “hałaśliwej grupie antyszczepionkowców” wewnątrz obozu Prawa i Sprawiedliwości. Zawiślak przyznał, że identyfikuje się z obrażonym przez Piechę stronnictwem.

Pan poseł Piecha, podobno kandydat na ministra zdrowia, jako człowiek kulturalny powinien ważyć słowa, jak się wypowiadać. Przykro mi, że tak się wypowiedział. Jest to bardzo nieelegancko, między innymi dlatego że żyjemy w demokratycznym kraju i podobno wszyscy mogą swoje poglądy wyrażać.

– ocenił Zawiślak.

Ja jestem od maja ubiegłego roku w zespole parlamentarnym ds. sanitaryzmu i przewodniczy mu Anna Siarkowska. Jestem tam z takim zamiarem, żeby obywatele sami zdecydowali, czy chcą przyjąć preparat czy go nie chcą. Żeby po prostu nie zmuszać. Obowiązująca konstytucja taką wolność nam daje. Zresztą nie tylko konstytucja, ale też akty unijne. No i w związku z tym nie zgadzam się z tą tezą pana posła Piechy. Ta ustawa, która krąży cały czas, ma dużo wad. Nie można procedować ustawy, która w tym momencie nie ma w ogóle uzasadnienia mocnego. Nie można wprowadzić ustawy, która sugeruje, że “może będą lżejsze objawy”.

– dodał gość “Tematu Dnia” w Mediach Narodowych.

Ustawa Hoca odbierze wolność Polakom

Poseł PiS potwierdził, że projekt jawnie godzi w podstawowe swobody i wolności obywatelskie.

Tak. Wolność decyzji, do dyspozycji swojego ciała. Dzieliłaby też Polaków na lepszych i gorszych. I to też jest złe. Polacy już w swojej historii doświadczyli wielokrotnie, że tylko zjednoczeni mogą pokonać wszelkie trudności. Nie można dzielić narodu na gorszych i na lepszych. To jest niezgodne z prawem.

– podkreślił.

Pan poseł Hoc rzeczywiście różne rzeczy mówi, jest wolnym obywatelem. Natomiast przypomnę, że dzisiaj z danych z Ministerstwa Zdrowia 63 osoby zmarły z powodu COVIDA i około dwieście z chorobami współistniejącymi. Pewne osoby, które kiedyś funkcjonowały w okolicy Rady Medycznej, które mówiły że będzie armageddon, niedawno w mediach publicznych mówiły że go nie będzie. Ostatnio mówiono, że trzeba otworzyć się i nie robić kwarantanny. Zachorowań jest więcej, bo jest więcej badań. Spadła ilość zgonów: Było kiedyś sześćset razem ze współistniejącymi, teraz jest około dwustu. Nie należy w takiej sytuacji zachowywać się zbyt nerwowo, zamykając gospodarkę. Obecnie na kwarantannie jest 1,5 miliona Polaków. Nie mogą pójść do lekarza. Ich zdrowie może być w pewnym momencie zagrożone.

– zauważył Sławomir Zawiślak.

Niedzielski ignoruje próby podjęcia dialogu

Polityk obozu rządzącego wyznał, że minister Niedzielski nie jest otwarty na dialog nawet wewnątrz swojego własnego ugrupowania. Minister zdrowia zignorował prośby o spotkanie:

Jako grupa posłów, którzy zajmowali się kwestią sanitaryzmu, nawet raz oficjalnie wysłaliśmy prośbę o spotkanie z ministrem Niedzielskim. Nie było takiej możliwości spotkania się. Z tego co wiem, to raczej nie dostaliśmy odpowiedzi. Należy się przyjrzeć temu wszystkiemu co się dzieje.

– ujawnił poseł.

Jak przeanalizowaliśmy pewne dane, to obłożenie szpitali w momencie gdy rozpoczęliśmy walkę z pandemią w Polsce, w 2020 roku to było o 30 procent mniej pacjentów (niż w 2019 – dop. red.). A mówiono nam, że szpitale są zablokowane. Śmiertelność w szpitalach nieznacznie wzrosła, a w domach o 37 procent.

– wskazywał.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Media Narodowe

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY