Co w razie ataku Rosji? “UE potwierdza swoje niezachwiane poparcie dla niezależności, suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Parlament UE

Parlament UE / Fot. YouTube

Szefowie MSZ państw UE jednoznacznie i zgodnie zatwierdzili stanowisko w sprawie bezpieczeństwa w Europy. Niepodzielność oraz jednolitość Europy nie może być zagrożona i każda ingerencja w jej jednolitość będzie zagrożeniem dla UE jej państw członkowskich.
  • Szefowie MSZ państw UE na spotkaniu poruszyli temat bezpieczeństwa i jednolitości państw europejskich.
  • Dyskutowano m.in. o ruchach Rosji w stosunku do Ukrainy i zagrożeniu, jakie niosą zachowanie Putina.
  • Wezwali Rosję do deeskalacji, przestrzegania prawa międzynarodowego i konstruktywnego zaangażowania się w dialog.
  • Zobacz także: Strajk pracowników Solaris. “Czas podzielić się zyskami”

Szefowie MSZ państw UE na spotkaniu potępiając Rosję i jej działania wobec Ukrainy, apelują o deeskalację i przestrzeganie prawa międzynarodowego.

Dalsza agresja militarna Rosji na Ukrainę będzie miała ogromne konsekwencje i poważne koszty

– wypowiedzieli się szefowie MSZ.

UE potwierdza swoje niezachwiane poparcie dla niezależności, suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy i innych partnerów wschodniego sąsiedztwa w ramach ich uznanych na szczeblu międzynarodowym granic oraz wzywa Rosję do ponownego konstruktywnego zaangażowania się w istniejące ramy międzynarodowe na rzecz trwałego i pokojowego rozwiązywania konfliktów.

– oznajmili ministrowie UE.

Szefowie MSZ potwierdzili jednolite podejście UE oraz ścisłą współpracę i koordynację ze Stanami Zjednoczonymi, NATO, Ukrainą i innymi krajami partnerskimi. Poruszono tematy cyberbezpieczeństwa i zagrożenia, jakie ono niesie dla UE oraz temat działań hybrydowych ataków, a także dezinformację i manipulację informacjami.

https://twitter.com/MSZ_RP/status/1485554384222236672
Bezpieczeństwo europejskie jest niepodzielne. W XXI wieku nie ma miejsca na pojęcia „stref wpływów”. Każde zakwestionowanie europejskiego porządku bezpieczeństwa wpływa na bezpieczeństwo UE i państw członkowskich.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY