Znana polityk chadecji cytowała Pismo Święte. Stanęła przed sądem za obrazę homoseksualistów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
polityka

Päivi Maria Räsänen – fińska lekarka i polityk, posłanka do Eduskunty i przewodnicząca Chrześcijańskich Demokratów, od 2011 do 2015 także minister spraw wewnętrznych. / fot. youtube

Fińska polityk Paivi Rasanen została oskarżona o wygłaszanie "kontrowersyjnych opinii" o mniejszościach seksualnych. Wieloletnia liderka Chrześcijańskich Demokratów powoływała się na Pismo Święte. W poniedziałek ruszył w jej sprawie proces w Helsinkach.
  • Fińska polityk Paivi Rasanen została oskarżona o mowę nienawiści i kontrowersyjne opinie o mniejszościach seksualnych
  • Rasanen to lekarka, posłanka do Eduskunty i przewodnicząca Chrześcijańskich Demokratów, od 2011 do 2015 także minister spraw wewnętrznych
  • Polityk twierdzi, że nikogo nie obraziła i czuje się niewinna, nie przyznaje się też do zarzutów
  • Fińska prokuratura domaga się dla Rasanen kary grzywny
  • Zdaniem mediów, proces uzyskał już wymiar historyczny
  • Zobacz także: Jarosław Gowin wrócił i ujawnia: “To był brutalny atak PiS. Cel Kaczyńskiego był prosty”

Polityk cytowała Biblię

W poniedziałek ruszył proces byłej minister spraw wewnętrznych. Ta zjawiła się w gmachu sądu w pogodnym nastroju i przyniosła własny egzemplarz Biblii. Najciekawsze jest to, że Rasanen brała kiedyś udział w pracach nad przepisami o “mowie nienawiści”. Polityk w najmroczniejszych koszmarach nie mogła przypuszczać, że po latach sama padnie ofiarą zaprojektowanej rewolucji.

Prokuratorzy, którzy łącznie postawili polityk trzy zarzuty, domagają się kary grzywny w wysokości 120 stawek dziennych.

Wśród “przestępstw” popełnionych przez Rasanen prokuratura wymieniła wpisy w mediach społecznościowych, gdzie polityk cytowała fragment Nowego Testamentu (List do Rzymian 1:24-27). Polityk wyraziła tym samym swój sprzeciw wobec objęcia w 2019 roku patronatem helsińskiej Parady Równości przez Ewangelicko-Luterański Kościół Finlandii.

W artykule (“Stworzył ich: mężczyznę i kobietę”), polityk – jak zauważyła prokuratura – Rasanen oceniła m.in., że “homoseksualizm jest naukowo udowodnionym zaburzeniem rozwoju psychoseksualnego”.

“To historyczny, jak na Finlandię, proces”

– komentuje fińska prasa.

Wcześniej w kraju nie zdarzyło się, aby na sali sądowej ważone przeciw sobie były: “wolność wyznających religię chrześcijańską, wolność słowa oraz znamiona przestępstwa z nienawiści”.

– podkreślają lokalne media.

Prokurator krajowa Anu Mantila przekonuje, że Rasanen “nie stoi przed inkwizycją”.

W sprawie nie chodzi o interpretację Biblii, lecz o to, czy publiczne oświadczenia Rasanen naruszają podstawowe prawa innych.

– tłumaczyła prokurator.

Wyrażanie własnych opinii czy szerzenie fałszywych poglądów może być przestępstwem nawet, jeśli opiera się na “indywidualnym rozumieniu Biblii”. Wszystkie założenia o anormalności homoseksualizmu przeszły do historii.

– dodała.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Nie było moją intencją poniżanie czy szkalowanie kogokolwiek.

– broniła się Rasanen.

PAP/Przemysław Molik

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY