Najnowszy sondaż: Aż dwie trzecie Polaków chce pomagać Ukrainie w wojnie z Rosją

Dodano   15
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dzień Jedności na Ukrainie

Dzień Jedności na Ukrainie / fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Najnowszy sondaż pracowni United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" wskazuje, że dwie trzecie Polaków chciałoby udzielać pomocy Ukrainie w przypadku wojny z Rosją.
  • Najnowszy sondaż United Surveys mówi o pomocy, jaką Polacy chcieliby nieść Ukrainie w przypadku wojny z Rosją
  • Od jesieni ubiegłego roku Rosja koncentruje wojska przy granicy z Ukrainą, niewykluczona jest inwazja
  • Według zachodnich wywiadów, Kreml pragnie przeprowadzić serię błyskawicznych uderzeń w celu szybkiej instalacji rządu marionetkowego w Kijowie
  • Według sondażu, najmniej chętnych udzielenia pomocy Ukrainie jest wśród zwolenników PiS
  • Zobacz także: Andrzej Duda zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego

Najnowszy sondaż

66,2 procent respondentów jest zdania, że Polska powinna wesprzeć Ukrainę w przypadku rosyjskiej agresji. Przeciwny pogląd wyraziło 26,6 procent ankietowanych, 7,2 procent nie ma zaś zdania w tej kwestii.

Jak sympatie polityczne przekładają się na chęć wspierania Kijowa? Ukraińcom chce pomagać “tylko” 65 procent wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Dla porównania wśród zwolenników Koalicji Obywatelskiej jest to 78 procent, Lewicy – 86 procent, a Konfederacji – 84 procent.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Polacy chcą wysyłać broń, żywność i pieniądze

42,4 procent badanych uważa, że rząd powinien zaangażować się w konflikt wyłącznie na płaszczyźnie dyplomatycznej. 41 procent przekonuje natomiast, że Polska powinna wysyłać uzbrojenie do walki z Rosjanami. 38,9 procent Polaków chciałoby wesprzeć Kijów pieniędzmi i dostawami żywności.

26,4 procent respondentów uważa, że Polska powinna przyjąć ewentualnych uchodźców uciekających przed wojną. 14,7 procent ankietowanych domagałoby się wysłania na Ukrainę polskich żołnierzy, by ci wzięli udział w walkach z armią rosyjską.

RMF 24

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY