Kukiz krytycznie o projekcie PiS ws. COVID. “Chociaż sam szczepiłem się”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Kukiz

Paweł Kukiz / Fot. YouTube

Paweł Kukiz w wywiadzie dla Wirtualnej Polski stanowczo sprzeciwił się nowej ustawie złożonej przez PiS, mówiącej o urealnieniu rzeczywistej kontroli pracowników, czyli na żądanie pracodawcy ujawnienie kto jest zaszczepiony lub przebył koronawirusa.

Ustawa weryfikująca pracowników

Paweł Kukiz skomentował nową propozycję ustawy członów PIS-u, w wywiadzie dla WP. Skrytykował ją i jasno zadeklarował “Nie poprę tej ustawy”. Dotyczy ona przepisów dzięki, którym pracodawca miałby wgląd w zdrowie pracownika. Konkretniej w to, czy został on zaczepiony przeciw COVID-19 lub czy jest ozdrowieńcem. Miałoby to zdaniem rządzących zapobiec ewentualnym kolejnym zakażeniom.

Na pewno nie zagłosuję za ustawą, której ogólne założenia są znane w przestrzeni publicznej. Na dziś wstrzymałbym się przy takiej ustawie, chociaż sam szczepiłem się trzykrotnie i jeśli będzie czwarta lub piąta dawka, również się zaszczepię.

– skomentował Kukiz dla WP pomysł ustawy.

Kukiz skomentował również sprawę odebrania immunitetu Banasiowi:

O ile do niedawna byłem przekonany, że w interesie Polski jest pozostawienie panu Marianowi Banasiowi immunitetu, to w tej chwili jestem na pozycji: wstrzymam się. Gdyby dzisiaj doszło do głosowania w tej sprawie, to bym się wstrzymał. Być może po informacjach z komisji ws. delegacji NIK na Białoruś zmienię zdanie

– dodał Paweł Kukiz.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

DoRzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY