Wielka Brytania wycofuje personel ambasady z Ukrainy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wielka Brytania

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP.EPA/Dave Mustaine. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Wielka Brytania rozpoczęła proces wycofywania części personelu ze swojej ambasady na Ukrainie. Działania mają na celu uchronienie brytyjskich dyplomatów przed skutkami nadciągającej rosyjskiej inwazji.

Wielka Brytania wycofuje personel

Decyzja brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych to reakcja na działania amerykańskiego Departamentu Stanu. Ten polecił rodzinom całego amerykańskiego personelu Ambasady USA w Kijowie opuszczenie kraju i zezwolił na wyjazd z Ukrainy pracownikom technicznym.

Choć urzędnicy poinformowali, że nie było żadnych konkretnych zagrożeń dla brytyjskich dyplomatów, zdecydowano się o powrocie około połowy pracowników pracujących w Kijowie do Wielkiej Brytanii.

– podało w poniedziałek rano BBC.

Rosyjska inwazja w każdej chwili?

Strona rosyjska kategorycznie zaprzecza, jakoby miała w planach jakiekolwiek działanie wojskowe na Ukrainie. W niedzielę brytyjskie MSZ podało, że Kreml zamierza zainstalować w Kijowie promoskiewski rząd marionetkowy. Głos w tej sprawie zabrał były ukraiński deputowany Jewhen Murawjew, który w wywiadzie dla Reutersa określił powyższe doniesienia jako “głupie”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY