Tysiące wagonów wojskowych ma trafić z Rosji na Białoruś. Manewry tuż przy granicy ukraińskiej

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Manewry wojskowe

Manewry wojskowe / fot. wikipedia.org

W ciągu ostatnich pięciu dni na terytorium reżimu Łukaszenki przybyły co najmniej 33 pociągi ze sprzętem obojowym i żołnierzami. Transport ma odbywać się w ramach wspólnych ćwiczeń strategicznych Rosji i Białorusi "Związkowa Determinacja 2022". Jak zapowiada opozycyjny kanał kolejarzy na platformie Telegram, liczba pociągów, które mają przyjechać na tereny białoruskie, ma sięgnąć 200.

Nawet 10 tys. wagonów

Jak przekazuje portal niezalezna.pl, liczba transportowanych obecnie wagonów jest wcześniej niespotykana. 

– Średnia liczba wagonów w jednym pociągu to 50. Kanał zauważa, że ​​nigdy nie było takiej liczby. Dla zrozumienia, podczas wspólnych ćwiczeń strategicznych „Zachód – 2021” w ciągu miesiąca do Republiki Białoruś przybyło tylko 29 eszelonów wojskowych

– informuje kanał motolkohelp.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

– W skład transportów wchodzą następujące jednostki taboru: wagony kryte (w tym ze znakiem VM – materiały wybuchowe I klasy niebezpieczeństwa oraz wagony kryte przystosowane do przewozu osób), platformy do przewozu sprzętu wojskowego oraz wagony osłony ogniowej

– wyjaśnia portal bielsat.eu.

Według oświadczeń władz białoruskich manewry tuż przy granicy ukraińskiej mają potrwać od 10 do 20 lutego. Nie ma na razie oficjalnych komentarzy w sprawie nadzwyczaj wielkiej liczby żołnierzy rosyjskich biorących udział w ćwiczeniach ani od władz w Moskwie ani w Mińsku.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony przekonuje, że liczba żołnierzy nie przekroczy limitu dopuszczalnego Dokumentem Wiedeńskim – 9 tysięcy.

Niezależna

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY