Senator PSL uważa, że PiS upatruje nadziei w konflikcie na Ukrainie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jan Filip Libicki

Senator PSL Jan Filip Libicki na sali obrad / Fot. PAP/Marcin Obara. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Jan Filip Libicki wysnuł dość zaskakującą teorię na temat powołania sejmowej komisji śledczej, która miałaby wyjaśnić m.in. aferę Pegasusa. Według senatora PSL w PiS istnieją w tej sprawie bardzo duże obawy.

„Paskudna kalkulacja”

Ważą się losy powołania sejmowej komisji śledczej. Paweł Kukiz miał przeprowadzić serię rozmów z politykami opozycji. Miał się spotkać z Borysem Budką, Włodzimierzem Czarzastym oraz Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Z ustaleń Wirtualnej Polski wynika, że na razie nie otrzymał gwarancji, że opozycja poprze jego wniosek, jednak politycy mieli zapewnić, że wszystkie scenariusze są możliwe.

Senator Polskiego Stronnictwa Ludowego twierdzi, że udało mu się dowiedzieć, co w Prawie i Sprawiedliwości mówi się o powołaniu sejmowej komisji śledczej, która miałaby się zająć m.in. aferą Pegasusa. Według Jana Filipa Libickiego politycy PiS obawiają się jej tak bardzo, że upatrują nadziei w inwazji Rosji na Ukrainę. Działacze obozu rządzącego mają uważać, że w razie takiej ewentualności kwestia powołania komisji się rozmyje. „Paskudna kalkulacja” – ocenił senator PSL.

PiS nie chce komisji śledczej?

PiS sceptycznie postrzega pomysł powołania komisji śledczej.

– Wierzymy w dobre intencje Pawła Kukiza, ale jesteśmy sceptyczni

– stwierdziła rzeczniczka partii Anita Czerwińska.

W podobnym tonie wypowiedział się wicemarszałek Sejmu.

– To jest teatrzyk. Po co nam to? Niech się boją ci, którzy łamią prawo. Ja się nie boję. Nie mam nic przeciwko temu, by nasze służby, naszego państwa, mnie podsłuchiwały

– skomentował Ryszard Terlecki.

Choć polityk PiS zaznaczył, że komisja jest jego zdaniem zbędna, to „wszystko się może zdarzyć” podczas głosowania nad jej powołaniem. Jak wynika z medialnych doniesień, PiS dwoi się i troi, by nie dopuścić do powołania komisji, jednak sejmowa arytmetyka może pokrzyżować plany ekipy rządzącej.

Z ustaleń Wirtualnej Polski wynika, że jeśli PiS będzie blokowało w Sejmie projekt uchwały o powołaniu komisji śledczej ws. podsłuchów, Paweł Kukiz może zerwać sojusz programowy z partią Jarosława Kaczyńskiego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wprost

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY