„Holandia zrywa z Niemcami”. Parlament w Hadze za sprzedażą broni na Ukrainę

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
żołnierz na pustyni

żołnierz na pustyni / fot. pixabay.com

Władze Niderlandów są gotowe udzielić wsparcia wojskowego Ukrainie – poinformował podczas wystąpienia w Stanach Generalnych w Hadze wicepremier i szef holenderskiej dyplomacji Wopke Hoekstra. Parlamentarna większość poparła sprzedaż broni Ukrainie. „Holandia zrywa z Niemcami” – skomentował tę informację analityk z Oxfordu, Samuel Ramani.

Wcześniej Holandia była przeciwna

Według Hoekstry władze w Kijowie w czwartek zwróciły się do Niderlandów o wsparcie w zakresie uzbrojenia. Komentując deklarację wicepremiera portal nltimes.nl przypomina, że „wcześniej Holandia była przeciwna udzielaniu Ukrainie pomocy wojskowej, ale, jak wyjaśnił wicepremier, „kontekst zmienia się z dnia na dzień” – Rosjanie ściągają nad granice z Ukrainą coraz więcej wojsk, a Stany Zjednoczone uważają, że agresja jest możliwa.

Holandia jest także „otwarta” na udzielenie wsparcia Ukrainie w zakresie bezpieczeństwa, a także na poparcie ewentualnej prośby Kijowa o dostawy broni skierowanej do NATO. 1 lutego z dwudniową wizytą do Kijowa mają się udać premier Mark Rutte i wicepremier Hoekstra.

„Holandia zrywa z Niemcami i rezygnuje ze sprzeciwu wobec dozbrajania Ukrainy” – skomentował te informacje specjalizujący się w sprawach rosyjskich politolog i analityk z Uniwersytetu w Oksfordzie, Samuel Ramani.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, TVP Info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY