Tusk atakuje Lewicę. Obawia się współpracy Czarzastego z Kaczyńskim

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Tusk

Prezes PO Donald Tusk / Fot, PAP/Artur Reszko. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Donald Tusk obawia się współpracy Lewicy z Prawem i Sprawiedliwością przy najbliższych wyborach do parlamentu. Lewica wielokrotnie wspierała ustawy wprowadzane przez obecny rząd, więc to może być powodem lęków prezesa PO.

Lęki, obawy i wyjazdy po Polsce

Donald Tusk podczas konferencji prasowej wyraził swoje obawy co do działań Lewicy. Jego niepokój wzbudza myśl współpracy Lewicy z Prawem i Sprawiedliwością.

My wszyscy naharujemy się, (…) a na końcu może się okazać, że są jacyś politycy, którzy dzisiaj będąc w opozycji, jutro będą gotowi współpracować z Kaczyńskim

– stwierdził Tusk.

Ja zadaję pytanie, czy do zaakceptowania jest fakt, że Włodzimierz Czarzasty i jego najbliżsi współpracownicy są nieustannie obecni w PiS-owskich prorządowych mediach i tam koncentrują się wspólnie z pisowskimi aparatczykami na atakach na inne partie opozycyjne, na mnie i Platformę?

To zmarnowałoby nadzieję i wysiłek milionów Polaków

– oznajmił prezes PO.

Każdego dnia widać gotowość do politycznej współpracy i wspólnych akcji partii Włodzimierza Czarzastego i „pisowskich mediów”.

To jest mój niepokój i go uczciwie przedstawiam, ale dlatego, że widzimy i słyszymy wszyscy to samo. Jednak nie mam zamiaru się wtrącać w życie polskiej lewicy ani jej atakować. Jest tam wielu wspaniałych ludzi.

Powstała Polska Partia Socjalistyczna z tych ludzi, których Włodzimierz Czarzasty odrzucił. To są też bardzo ciekawe postaci

– z zaniepokojeniem oznajmił szef PO.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY