Paweł Kukiz zdradził PiS? “Kaczyński do niego dzwonił. Nie krył swojej dezaprobaty”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Kukiz

Jak informują media, na Nowogrodzkiej zapadła decyzja, aby za wszelką cenę nie dopuścić do powstania sejmowej komisji śledczej ws. inwigilacji. / fot. PAP/Radek Pietruszka

Paweł Kukiz od dłuższego czasu domaga się powołania sejmowej komisji śledczej w sprawie inwigilacji. Nie jest to w smak kierownictwu PiS, które za wszelką cenę nie zamierza dopuścić do realizacji takiego scenariusza.

Paweł Kukiz “zdradził”?

Według mediów, w kierownictwie PiS podjęto decyzję, aby za wszelką cenę nie dopuścić do powstania sejmowej komisji śledczej ws. inwigilacji w latach 2007-2021. W środę Kukiz przekazał, że projekt uchwały miałby objąć także lata 2005-2006, czyli okres pierwszych rządów Kaczyńskiego. Spotkało się to z aprobatą PSL, PO, Lewicy oraz Konfederacji. Wniosek potrzebuje teraz 46 podpisów na poparcie inicjatywy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Kukiz zdradził?

Jak podaje Onet, do Kukiza zadzwonił sam prezes Jarosław Kaczyński: Nowogrodzka oceniła plany swojego koalicjanta jednoznacznie negatywnie.

Prezes Kaczyński rozmawiał z Pawłem Kukizem już po tym, jak wniosek o powołanie komisji śledczej został przedstawiony publicznie. Lider obozu rządzącego nie krył swojej dezaprobaty wobec tego pomysłu i działań, jakie Paweł Kukiz podejmuje w tej sprawie.

– mówi jeden z ważnym polityków partii rządzącej.

Celem Pawła Kukiza nie jest wyjaśnienie czegokolwiek, lecz zrobienie z Sejmu zwykłego teatru, za pomocą którego chce doprowadzić do obalenia tego rządu i zmiany władzy. Aby ten cel zrealizować, jest gotów poświęcić absolutnie wszystko i pójść na układ z samym diabłem. Teraz idzie on ręka w rękę z opozycją i z samym Donaldem Tuskiem

– wskazuje inny anonimowy informator portalu.

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY