Niemcy: Omikron odpowiada za 90 proc. nowych infekcji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pexels

Ostatniej doby potwierdzono w Niemczech 140 160 nowych zakażeń koronawirusem - poinformował w piątek Instytut im. Roberta Kocha (RKI). Średnia zapadalność w kraju wzrosła do 706, a w centrum Berlina wynosi rekordowe 2200 przypadków na 100 tys. osób. Z ubiegłotygodniowych sprawozdań krajów związkowych wynika, że Omikron odpowiada za blisko 90 proc. zakażeń.

Omikron odpowiada za 90 proc. zakażeń

Ostatniej doby potwierdzono w Niemczech 140 160 nowych zakażeń koronawirusem – poinformował w piątek Instytut im. Roberta Kocha (RKI). Średnia zapadalność w kraju wzrosła do 706, a w centrum Berlina wynosi rekordowe 2200 przypadków na 100 tys. osób. Z ubiegłotygodniowych sprawozdań krajów związkowych wynika, że Omikron odpowiada za blisko 90 proc. zakażeń.

Aż 49 z ponad 400 powiatów w RFN, które raportują do RKI, ma obecnie zapadalność przekraczającą 1000. W całym kraju w związku z koronawirusem zmarło kolejnych 170 osób, a od początku pandemii jest to już co najmniej 116 485 osób.

Raporty dotyczące liczby osób z pozytywnym wynikiem testu PCR stają się coraz mniej kompletne (…), choć organy służby zdrowia są w wielu miejscach na granicy wydolności

– podkreśla RKI.

Nauczyciele potrzebują testów

Związek Edukacji i Nauki (GEW) zaapelował do federalnego ministra zdrowia Karla Lauterbacha (SPD) o zagwarantowanie nauczycielom i wychowawcom testów PCR.

– Jeżeli testy PCR są teraz traktowane priorytetowo, pracownicy szkół i przedszkoli muszą zostać uwzględnieni

– powiedziała przewodnicząca GEW Maike Finnern.

Lauterbach zapowiedział już wcześniej, że biorąc pod uwagę rosnącą liczbę zakażeń wywołanych wariantem koronawirusa Omikron, testy PCR jako bardziej miarodajne powinny być zarezerwowane przede wszystkim dla pracowników służby zdrowia. Finnern skrytykowała fakt, że ograniczenia dostępności do testów są w ogóle brane pod uwagę.

Odpowiednie ilości testów powinny zostać zapewnione we właściwym czasie. Zawsze mówiono nam, że szkoły zdecydowanie powinny pozostawać otwarte. Zapewnienie dostępności do testów byłoby tu elementem kluczowym

– podkreśliła Finnern.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

– Bylibyśmy teraz w zupełnie innej sytuacji, gdyby testy dla pracowników szkół i żłobków były zapewniane na poziomie federalnym

– dodała.

Niezależna

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY