Warszawscy radni zdecydowali o nowej pensji dla Trzaskowskiego. Znamy kwotę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski / Fot. PAP/Marcin Obara. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Rada Miasta Warszawy w czwartek, przyznała podwyżkę Rafałowi Trzaskowskiemu - prezydentowi stolicy. Będzie zarabiał o prawie 6 tysięcy więcej, czyli około 18 tysięcy brutto.
  • Rada Miasta Warszawy podwyższyła wynagrodzenie dla prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.
  • Włodarz stolicy będzie teraz zarabiał około 18 tysięcy brutto. To minimalna kwota, na jaką pozwalają znowelizowane przepisy.
  • Decyzja zapadła na posiedzeniu rady w czwartek.
  • Zobacz także: Włodzimierz Czarzasty: Bez tego nie ma możliwości pokonania PiS

Trzaskowski z podwyżką

Rafał Trzaskowski wynagrodzony przez radę miasta. Jego pensję podwyższono o prawie 6 tysięcy złotych, na podstawie wniosku złożonego przez szefa radnych klubu PO Jarosława Szostakowskiego.

Uchwała jest następstwem obowiązującego od 1 listopada rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, które m.in. podnosi minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego urzędników samorządowych w związku z podwyżką płacy minimalnej. Wynagrodzenie prezydenta Warszawy w tej chwili nie spełnia wymogów określonych ustawą.

– powiedział na sesji Szostakowski.

Biorąc pod uwagę trudną sytuację budżetową miasta, proponujemy nie kwotę maksymalną tylko kwotę minimalną określoną przez tę ustawę, czyli 80 procent maksymalnego wynagrodzenia.

– skomentował szef klubu PO.

Obecna kwota, którą będzie otrzymywał Trzaskowski, wyniesie 18 293,20 złotych brutto. Po odjęciu podatku 11 735,67 zł, w porównaniu do poprzedniej kwoty, która do tej pory wynosiła 12 525,94 zł brutto.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY