Najnowszy sondaż: Pięć partii w Sejmie, spadek PiS, wzrost Konfederacji

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
najnowszy sondaż

W Sejmie znalazłoby się 5 partii / fot. PAP/Leszek Szymański

Najnowszy sondaż pokazuje, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, zwycięstwo odniosłoby Prawo i Sprawiedliwość. Przewaga PiS nad Koalicją Obywatelską jednak topnieje.

Najnowszy sondaż

Według badania pracowni Social Changes, wolę zagłosowania na PiS wyraża 34 procent respondentów. Partia Jarosława Kaczyńskiego odnotowała dwuprocentowy spadek. Na drugim miejscu znajduje się Koalicja Obywatelska z wynikiem 27 procent poparcia (wzrost poparcia aż o 3 pkt. proc.). Podium zamknęła Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą głosować chce 12 procent badanych (spadek o 2 pkt. proc.).

Konfederacja rośnie w siłę

Na czwartym miejscu uplasowała się Konfederacja, osiągając poparcie na poziomie 11 procent (wzrost o 1 pkt. proc.). Dalej jest Nowa Lewica, którą wskazało 10 procent pytanych (wzrost o 1 pkt.).

W Sejmie nie byłoby Polskiego Stronnictwa Ludowego. Chęć oddania głosu na partię Władysława Kosiniaka-Kamysza deklaruje tylko 3 procent badanych. Ostatnie miejsca należą do Kukiz’15 (2 procent) oraz Porozumienia Jarosława Gowina (0 procent).

1 procent badanych wybrało opcję “inne ugrupowanie”. Sondaż pokazuje również, że do urn poszłoby 58 procent ankietowanych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY