Mariusz Błaszczak: Jest przygotowana ustawa o obronie ojczyzny

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczak / fot. PAP/Paweł Supernak

Mariusz Błaszczak gościł na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia. Minister obrony poinformował, że przygotowywana jest tzw. ustawa o obronie ojczyzny.

Mariusz Błaszczak: Będzie ustawa

Polityka agresywna, polityka Rosyjska to nie jest coś nowego, ważna jest reakcja, właściwa reakcja. Przypomnę, że w 2008 roku, kiedy Gruzja została zaatakowana przez Rosję, śp. prezydent Lech Kaczyński stanął na czele delegacji dwóch państw, naszej części Europy. W Tbilisi, na tym ważnym wiecu, powiedział, dziś Gruzja, jutro Ukraina, potem państwa nadbałtyckie, a potem być może Polska.

 mówił minister w „Sygnałach dnia” na antenie Polskiego Radia.

Znamienne jest to, jaka była rekcja ówczesnego rządu, na czele, którego stał Donald Tusk. Przypomnę, 2008 rok, a co robił rząd Koalicji PO i PSL, no na przykład likwidował jednostki wojskowe. Szczególnie zły był rok 2011. Premierem był Donald Tusk, wtedy zlikwidowano pług przeciwpancerny w Suwałkach, batalion w Siedlcach, brygadę w Lublinie czy zlikwidowano pierwszą Warszawską Dywizję Zmechanizowaną Tadeusza Kościuszki.

 przekonywał minister.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Szef resortu obrony przekazał następnie informacje dotyczące tzw. ustawy o obronie ojczyzny. Ta ma zwiększyć nakłady finansowe na Wojsko Polskie i doprowadzić do znaczącego wzrostu liczebności armii.

Jest przygotowana ustawa o obronie ojczyzny, która znacząco wzmacnia możliwości finansowe, jeśli chodzi o rozbudowę liczebną Wojska Polskiego. Ale także jeśli chodzi o wyposażenie Wojska Polskiego w nowoczesny sprzęt. Mamy przecież bardzo silne relacje w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego. Dwustronne relacje wojskowe ze Stanami Zjednoczonymi, jest wysunięta siedziba V Korpusu Sił Lądowych USA w Poznaniu, to jest dorobek, przecież ostatnich lat. Jest również obecność wojskowa Stanów Zjednoczonych w naszym kraju. Ale mamy świadomość tego, że wzmacniamy i rozwijamy przede wszystkim Wojsko Polskie i to jest zadanie, które wykonujemy na co dzień.

 powiedział polityk.

Nczas

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY