Kukiz na czele komisji śledczej ds. podsłuchów? Jest szerokie poparcie

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Kukiz w Sejmie.

Zdjęcie zrobione podczas pierwszego posiedzenia Sejmu RP VIII kadencji. / Fot. Piotr Drabik/Flickr

Kukiz'15 złoży własny projekt ws. powołania komisji śledczej ds. podsłuchów. Prace komisji miałyby objąć lata 2005-22. Już wcześniej o powołanie takiej komisji zaapelowała m.in. Platforma Obywatelska, jednak politycy tej formacji chcieliby zająć się tylko rządami PiS, w szczególności sprawą Pegasusa.
  • Mam zapewnienie Borysa Budki, że pod wnioskiem ws. powołania sejmowej komisji śledczej podpisze się klub Koalicji Obywatelskiej – powiedział lider Kukiz’15 Paweł Kukiz. Inicjatywa miała zyskać poparcie również PSL, Konfederacji koła Polskie Sprawy i Porozumienia.
  • O szerokim poparciu dla swojej inicjatywy powołania komisji śledczej ds. Pegasusa mówił też Donald Tusk.
  • Zdaniem Kukiza na czele takiej komisji musiałaby stanąć osoba bezstronna. Jego zdaniem takie są tylko w kole Kukiz’15. Nie wykluczył, że sam stanąłby na czele komisji.
  • Zobacz także: Lex Hoc jednak nie przejdzie? Poseł PiS nie zostawia na projekcie suchej nitki

Powstanie nowa komisja śledcza?

Sprawę możliwej komisji śledczej ws. podsłuchów komentował w mediach Paweł Kukiz, a także inni politycy jego ugrupowania.

Politycy PiS nie mogą liczyć na to, że uda im się podzielić posłów Kukiz’15 w sprawie wniosku o powołanie komisji śledczej ds. podsłuchów

– zadeklarował Jarosław Sachajko.

W przestrzeni publicznej pojawiły się dwie inicjatywy. Z jedną wyszła Koalicja Obywatelska, a z drugą Kukiz’15. Zdaniem tego drugiego środowiska, komisja śledcza nie mogłaby uderzać tylko w jedno środowisko, ale zająć się sprawą kompleksowo.

To bardzo mądry wniosek. On nie ma służyć robieniu szopki politycznej, tylko naprawianiu państwa

– mówi Wirtualnej Polsce poseł Jarosław Sachajko o projekcie uchwały.

Nie zgodzę się na komisję, która będzie obejmować tylko rządy jednej partii. Jeżeli ma taka komisja powstać, to proszę bardzo, oceniajmy i jednych, i drugich, mówię o dwóch dużych partiach – podkreślił Paweł Kukiz.

Głos Kukiz15

Jarosław Sachajko w rozmowie z WP mocno podkreśla: “państwo musi mieć narzędzia do racjonalnego i sprawnego wyszukiwania ludzi złych, bo nie ma świętych krów”. Zaznaczył również, że działanie służb musi być uzasadnione i zgodne z prawem nie przekraczając swoich uprawnień “niezależnie, czy dotyczy to rządów PO-PSL, czy PiS”. – powiedział.

Jesteśmy grupą posłów nieszantażowalnych. Nie mamy ministerstw, spółek, rodzin zatrudnionych w administracji rządowej. My jesteśmy tu po to, by naprawiać państwo

– mocno zaznacza Sachajko.

Jeśli PiS będzie blokowało projekt uchwały Kukiza i nie wniesie go do porządku obrad Sejmu, to Paweł Kukiz odmówi głosowania razem z PiS w kluczowych dla formacji Jarosława Kaczyńskiego sprawach. W czwartek potwierdził to sam lider Kukiz’15 w rozmowie z Polsat News

– podała w środę WP.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

WP, RMF24, Interia

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY