Obóz Narodowo Radykalny miał zostać zdelegalizowany. Jest decyzja prokuratury

Dodano   10
  LoadingDodaj do ulubionych!
ONR

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. P. Bendkowski/kierunki.info.pl

Obóz Narodowo-Radykalny nie zostanie zdelegalizowany. Po przeanalizowaniu około 10 postępowań karnych w związku podejrzeniami o propagowanie faszyzmu, Prokuratura Regionalna w Krakowie nie dopatrzyła się przesłanek ku rozpoczęciu procesu delegalizacji.

Obóz Narodowo-Radykalny nie propaguje faszyzmu

Prokuratura przywołała cztery zamówione opinie ekspertów: Szymona Rudnickiego – profesora Uniwersytetu Warszawskiego, dra hab. Mieczysława Ryby z KUL, członka kolegium IPN oraz historyka, Wojciecha Turka. Opinie biegłych nie dały prokuraturze podstaw, by podjąć decyzję o delegalizacji stowarzyszenia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Krakowska prokuratura uznała, że działania stowarzyszenia nie łamały prawa lub warunków statutu. ONR nie promował również ideologii o charakterze totalitarnym.

Kumulacja ataków na stowarzyszenie nastąpiła w 2017 roku, kiedy to Hanna Gronkiewicz-Waltz i zamordowany prezydent Gdańska Paweł Adamowicz złożyli wnioski o delegalizację ONR. Obecnie spadkobiercą powyższych tropicieli faszyzmu jest włodarz Warszawy, nieustępliwy i czujny Rafał Trzaskowski.

Kresy

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY