Joe Biden obiecuje wyeliminowanie wirusa COVID-19. Statystyki jednak nie wyglądają dobrze

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydent USA Joe Biden

Prezydent USA Joe Biden / Fot. Twitter

Joe Biden przed nadchodzącymi wyborami, obiecuje zwycięstwo w walce z koronawirusem. Zagrożenie COVID-19 nie jest zakończone, ale setki milionów szczepionek prawdopodobnie doprowadzi do mniejszej liczby zgonów — mówił Biden.

Biden obiecuje

Joe Biden stawia na zwiększenie ilości szczepień i dostępności do nich. Chce by pandemia COVID-19 została wreszcie pokonana, choć statystyki śmiertelności w USA się zwiększają.

Biden obiecał, że „stworzy ogólnokrajową kampanię i zagwarantuje wszystkim regularny, niezawodny i bezpłatny dostęp do testów”. Inaczej było w czasie wakacji, kiedy aptekom kończyły się szybkie testy. Wielogodzinne kolejki były w bezpłatnych lokalizacjach testowych w całym kraju

– podaje FoxNews.

Podczas pierwszego roku urzędowania Joe Bidena odnotowano tysiące zgonów Amerykanów na COVID-19. Według danych, w 2021 roku z powodu koronawirusa zmarło więcej osób niż w 2020 roku.

Dwieście dwadzieścia tysięcy Amerykanów zmarło

– powiedział Biden podczas debaty prezydenckiej 22 października 2020 r.

Niekorzystne statystyki

Joe Biden zarzucał Donaldowi Trumpowi nieudolność i, że za jego kandydatury zmarło 220 tys. osób na COVID-19. Natomiast około 400 000 Amerykanów zmarło na COVID-19 podczas dotychczasowej prezydentury Bidena. Różnica kolosalna, a jednak to Tumpowi wytyka się błędy.

Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) Stany Zjednoczone podały ponad 525 milionów dawek szczepionki przeciw COVID-19, odkąd stały się one dostępne. 

Prawie 67% osób powyżej piątego roku życia jest zaszczepionych – łącznie 209 milionów Amerykanów – a prawie 80 milionów Amerykanów wzięło dawkę przypominającą, według CDC. A co najważniejsze, 88% osób w wieku 65 lat lub starszych jest w pełni zaszczepionych. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

FoxNews

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY