Polska może zawetować kluczowe akty Fit for 55? “W Brukseli wiedzą, że to broń atomowa”

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jacek Saryusz-Wolski

Jacek Saryusz-Wolski / Fot. Flickr

Fit for 55 spędza sen z powiek nie tylko Polakom, ale i rządzącym. Unijny pakiet klimatyczny zakładający gigantyczną redukcję emisji CO2, eufemistycznie zwany "transformacją energetyczną" może sprawić, że polska gospodarka popadnie w ruinę, o czym informował m.in. Bank Pekao w swoim raporcie. Okazuje się jednak, że Polska dysponuje możliwością zawetowania niektórych punktów skandalicznego projektu unijnych elit.
  • Fit for 55 to unijny pakiet klimatyczny autorstwa Fransa Timmermansa
  • Zakłada on redukcję emisji CO2 z 40 do 55 procent w 2030 roku
  • Jednym z punktów programu jest m.in. zakaz produkcji aut z silnikami spalinowymi
  • Analitycy banku Pekao wskazują, że realizacja pakietu klimatycznego będzie kosztować Polskę 2,4 bln złotych do 2030 roku
  • Głos w sprawie pakietu klimatycznego zabrał eurodeputowany PiS Jacek Saryusz-Wolski
  • Zobacz także: Europoseł PiS szczerze: Fit for 55 zamorduje polską gospodarkę

Fit for 55 da się zawetować

Europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski gościł na antenie TVP Info, gdzie wskazywał możliwości weta kontrowersyjnych rozwiązań narzuconych Polsce przez eurokratów.

Polska może się śmiało wycofać ze swojego „tak” na szczycie z 11 grudnia 2020 i zawetować pakiet w kluczowej legislacji. Po pierwsze jest to dyrektywa podatkowa oraz dyrektywa ws. ETS-u i regulacja ws. podatku granicznego węglowego.

mówił Saryusz-Wolski.

Mamy trzy kluczowe weta, bo reszta to jest drobnica w tym pakiecie klimatycznym. Do tego dochodzą trzy podatki ogłoszone cichutko, przed Bożym Narodzeniem. Dwa dotyczą zarówno Funduszu Odbudowy, gdzie dostajemy maczugą po głowie, jak i pakietu klimatycznego. To jest podatek od obrotu certyfikatami, gdzie pieniądze dotąd kierowane do budżetów narodowych mają być przekierowane w części do budżetu UE, oraz tzw. podatek graniczny od śladu węglowego.

tłumaczył polityk w TVP Info.

Jeżeliby zawetować te trzy kluczowe akty i dwa podatki, o czym po drugiej stronie brukselskiej wiedzą, to Polska ma w ręku broń atomową. Wywraca się cały pakiet klimatyczny i wywraca się cały Fundusz Odbudowy.

wskazał Jacek Saryusz-Wolski w rozmowie z Michałem Rachoniem.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

https://twitter.com/tvp_info/status/1482998375888965632?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1482998375888965632%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.tysol.pl%2Fa77589-Polska-moze-zawetowac-kluczowe-akty-Fit-for-55-W-Brukseli-wiedza-ze-to-bron-atomowa

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY