Kapitalne informacje! Wielka gwiazda na ratunek reprezentacji

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Łukasz Piszczek w rodzimych Goczałkowicach

Łukasz Piszczek w rodzimych Goczałkowicach / Fot. Twitter/@Meczykipl

Adam Nawałka lada moment ma zostać oficjalnie przedstawiony jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Doświadczony szkoleniowiec kompletuje już swój sztab. Na ławce trenerskiej może pojawić się osoba, którą polscy kibice kochają.
  • Do polskiej reprezentacji może powrócić Adam Nawałka, który miałby znów poprowadzić kadrę po kilku latach przerwy.
  • Oczekuje się, że wraz z nim do sztabu trenerskiego powrócą jego byli współpracownicy, którzy w ostatnim czasie podjęli pracę w polskich klubach.
  • Media od kilku dni spekulują również o nieszablonowym planie trenera oraz prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezarego Kuleszy.
  • Mają oni intensywnie namawiać Łukasza Piszczka do powrotu do kadry, jednakże w roli asystenta Nawałki.
  • Zobacz także: Adam Nawałka ponownie selekcjonerem polskiej reprezentacji: “Już planował marcowe zgrupowanie”

Coraz bardziej prawdopodobny wydaje się być scenariusz powrotu na ławkę trenerską reprezentacji Polski Adama Nawałki, z którym nasi piłkarze odnosili jedne z największych sukcesów w XXI wieku. Według dziennikarskich ustaleń, wraz z byłym selekcjonerem mają powrócić jego współpracownicy jak Bogdan Zając i Jarosław Tkocz.

Na wezwanie Nawałki gotowy ma być również fizjoterapeuta Bartłomiej Spałek oraz trener przygotowania motorycznego Remigiusz Rzepka. Adam Nawałka pracował z nimi podczas swojej pierwszej kadencji w latach 2013-2018.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Chłopak z Goczałkowic na ratunek polskiej reprezentacji?

Od kilku dni spekuluje się również na temat głośnego powrotu do polskiej reprezentacji Łukasza Piszczka. Tym razem miałby objąć rolę asystenta Nawałki i nabierać większego obycia z pracą trenera. Byłemu wieloletni zawodnikowi i legendzie Borussii Dortmund od lat wróży się wielką karierę trenerską, ze względu na jego doświadczenie i geniusz analityczny.

Zarówno prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza, jak i Adam Nawałka są wielkimi orędownikami współpracy z byłym reprezentantem. Cenią jego dorobek oraz doświadczenie. Już wcześniej podczas swojej gry dla reprezentacji Polski, były obrońca wykazywał zainteresowanie w pomocy taktycznej.

36-letni dziś Piszczek był jednym z liderów kadry, gdy tę prowadził Nawałka. Po MŚ 2018 zakończył reprezentacyjną karierę, a latem ubiegłego roku pożegnał się z zawodowym futbolem. Jesienią grał w III-ligowym LKS-ie Goczałkowice-Zdrój. Od początku sezonu 2021/22 jest też ekspertem stacji Viaplay.

Choć Piszczek nie ma jeszcze szkoleniowego doświadczenia, nie licząc prowadzenia akademii Borussii Dortmund w Goczałkowicach-Zdroju i pomaganiu miejscowemu LKS-owi, ale przemawia za nim piękna kariera, w czasie której pracował z wielkimi trenerskimi umysłami: Juergenem Kloppem, Thomasem Tuchelem czy Lucienem Favrem.

Ponadto może być pomostem między kadrowiczami, a sztabem. Z większością reprezentantów, w tym przede wszystkimi z liderami jak Robert Lewandowski Kamil Glik czy Grzegorz Krychowiak, dzielił szatnię reprezentacji.

sportowefakty.wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY