Absurdalne oskarżenia w kierunku byłej minister spraw wewnętrznych Finlandii. Powodem słowa „Mężczyzną i niewiastą stworzył ich”

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga Finlandii.

Flaga Finlandii / Fot. Pixabay

Była minister spraw wewnętrznych Finlandii Päivi Maria Kuvaja Räsänen oskarżana jest o obrażanie homoseksualnej mniejszości. Jednym z powodów jest tytuł jej książki wydanej w 2004 roku: „Mężczyzną i niewiastą stworzył ich”.

Areszt za wiarę?

63-letnia parlamentarzystka wyznaje w rozmowie z włoską prasą, że za stawiane jej zarzuty, może trafić do więzienia na dwa lata.

Räsänen otwarcie skrytykowała Kościół luterański w Finlandii za popieranie ideologii LGBT i parady homoseksualistów w Helsinkach. To właśnie z tego powodu oskarżono ją o obrażanie homoseksualnej mniejszości. Drugi zarzut ma związek z jej książką, a trzeci dotyczy jej bazujących na Biblii odpowiedziach, jakich udzieliła w programie telewizyjnym pt. „Co Jezus myślał o homoseksualistach?”.

Proces rusza pod koniec miesiąca

Międzynarodowa organizacja CitizenGo zwróciła się do prokuratora generalnego przypominając, że karanie obywateli za chrześcijańskie poglądy stanowiłoby bardzo niebezpieczny proceder, a wysyłanie za to do więzienia zaważyłoby na przyszłości demokracji i wolności słowa także poza granicami Finlandii.

Proces rozpocznie się 24 stycznia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

niezalezna.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY