Novak Djokovic w areszcie. Czeka na niedzielną rozprawę ws. deportacji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Novak Djoković

Novak Djoković nie zagra w Australian Open / fot. PAP/EPA/JAMES ROSS

Numer jeden światowego tenisa Novak Djokovic trafił wczoraj do aresztu administracyjnego w Melbourne, gdzie ma oczekiwać na decyzję sądu w sprawie jego wniosku o zablokowanie deportacji - poinformowali prawnicy serbskiego tenisisty.

Rząd po raz drugi cofnął wizę Serba

W piątek minister ds. imigracji Australii Alex Hawke poinformował, że rząd po raz drugi cofnął wizę Serba. Według australijskiego rządu obecność Djokovica podczas dwóch tygodni Australian Open może zagrozić życiu i porządkowi publicznemu. Ich zdaniem przyczyni się to do zwiększenie nastrojów antyszczepionkowych i lekceważenie zasad COVID-19.

– Obecność w Australii Djokovica, który nie jest zaszczepiony przeciwko COVID-19, może wywołać nastroje antyszczepionkowe

– oświadczył Hawke po ponownym przesłuchaniu Serba przez służby imigracyjne i zasugerował, że Djokovic powinien zostać wydalony z Australii.

Media podają, że Hawke przyznał, że nieszczepiony Djokovic wjechał do Australii z ważnym zwolnieniem lekarskim. Minister dodał też, że Djokovic stwarza stwarza niskie ryzyko zarażenia się wirusem i przekazania go innym. Tenisista w ostatnich tygodniach uporał się bowiem z Covid-19.

Sprawą tenisisty zajmie się sąd federalny

Sąd federalny ma rozpatrywać sprawę Djokovica w niedzielę, a początek rozprawy zaplanowano na godzinę 9:30 czasu lokalnego.

Mający na koncie dziewięć triumfów w rozgrywanej w Melbourne imprezie zawodnik z Belgradu w poprzedni wtorek poinformował, że otrzymał zwolnienie lekarskie z obowiązkowego szczepienia przeciwko COVID-19 i rusza w podróż do Australii . Służby graniczne cofnęły jednak jego wizę i prosto z lotniska został zabrany do hotelu. Tam znalazł się wśród osób ubiegających się o australijski azyl.

W poniedziałek sąd w Melbourne nakazał natychmiastowe wypuszczenie słynnego tenisisty. Jego prawnicy we wniosku złożonym w sobotę argumentowali, że został on zwolniony z obowiązku szczepienia ze względu na pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa , który uzyskał 16 grudnia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

TVP Info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY