Na kogo stawiają Polacy? Oto najnowszy sondaż

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński / Fot. PAP/Artur Reszko. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Z nowego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla Super Expressu dokładnie widać, jak zmiany wynikające z Polskiego Ładu wpłynęły na poparcie partyjne. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica, w której PiS jest dominująca partią. Jednak PiS traci, w porównaniu z sondażem sprzed miesiąca.

PiS nadal liderem

W najnowszym sondażu przeprowadzonym dla “Super Expressu” przez Instytut Badań Pollster wynika, że w porównaniu z sondażem grudniowym, Zjednoczona Prawica (PiS i Solidarna Polska) straciła poparcie! Gdyby wybory do Sejmu miały się odbyć w najbliższą niedzielę, to na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 32,81 proc. osób. Oznacza to spadek poparcia w porównaniu z sondażem z poprzedniego miesiąca – wtedy na koalicję władzy chciało głosować 36,38 proc. (różnica wynosi 3,57 punktów proc.).

Drugie miejsce w nowym sondażu zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 24,5 proc. (poprzednio miała 25,28 proc.), trzecie miejsce należy do Polski 2050 Szymona Hołowni: 17,08 proc. (wcześniej 14,55 proc.), czyli ugrupowanie zaliczyło wzrost poparcia.

Sześć partii w Sejmie

Dalej znalazły się: Konfederacja 10,11 proc. (w poprzednim badaniu miała 10,7 proc,); Lewica z wynikiem 7,06 proc. (wcześniej 6,18 proc.) oraz PSL 6,44 proc. (w zeszłym miesiącu miało 4,38 proc.).

Kolejne miejsca zajęły ugrupowania, które według badania nie weszłyby do Sejmu. Pod progiem wyborczym znalazły się Kukiz’15 z wynikiem 1,25 proc. (poprzednio miał 1,35 proc.) oraz Porozumienie Jarosława Gowina, na które zagłosowałoby 0,3 proc. badanych (we wcześniejszym sondażu wynik wyniósł 0,19 proc.).

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Super Express

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY