Francja: Setki miast łączą się w Różańcu. Intencją zażegnanie reżimu covidowego

Dodano   0
  Loading
Różaniec

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. pixabay.com

Już kilkaset miast włączyło się w inicjatywę publicznej modlitwy różańcowej, a następne wciąż idą w ich ślady. Inicjatywa jest odpowiedzią na toczącą się we francuskim parlamencie debatę na temat wprowadzenia certyfikatów covidowych.

Niebezpieczeństwo zaostrzenia reżimu sanitarnego

Co najmniej 780 miast włączyło się już w inicjatywę przyszłotygodniowej publicznej modlitwy w intencji zażegnania niebezpieczeństwa zaostrzenia reżimu sanitarnego, co proceduje obecnie francuski parlament.

Pod koniec ubiegłego tygodnia niższa izba francuskiego parlamentu przegłosowała ustawę, która ma wprowadzić przymus szczepień i daleko idącą segregację sanitarną. W odpowiedzi na tę groźbę powstała inicjatywa „Francja się modli”, w ramach której w różnych miastach odbędzie się publiczna modlitwa różańcowa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Akcja „Francja się modli” stanowi przedłużenie podobnej inicjatywy w Austrii. To tam katolicy rozpoczęli serię publicznych Różańców w intencji zakończenia reżimu covidowego. Organizatorzy są przekonani, że jedyną pomocą wobec przemocy rządu jest modlitwa do Matki Najświętszej, która jest dla chrześcijan jak „w szyku obóz silny”.

Uczestników wciąż przybywa

Inicjatorem akcji modlitewnej we Francji jest pochodzący z Wandei Louis Pierre Laroche. Nagrał on film zachęcający Francuzów do krucjaty różańcowej. Odzew na apel był niezwykle entuzjastyczny, a w niecałe 24 godziny nieformalna grupa rozrosła się z 500 do 6000 członków.

Obecnie prawie 8000 osób zamierza wziąć udział w publicznych modlitwach, a kolejne 900 deklaruje zaangażowanie online. Komunikacja uczestników odbywa się poprzez komunikator Telegram.

– Ruszajcie, za Francję, za Kościół, za naszą wolność, abyśmy mogli odzyskać zaufanie i wreszcie mieć pokój w tej niekończącej się historii. Dziękuję i do zobaczenia wkrótce

– apelował Laroche, zachęcając Francuzów do łączenia się w modlitwie.

Różaniec w intencji zażegnania reżimu sanitarnego odbędzie się w środę 19 stycznia. Jak dotąd włączyło się w nią 780 miast, a chęć dołączenia zapowiadają kolejne. .

PCh24.pl, Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY