Kolejne próby rakietowe Korei Północnej. To odpowiedź na sankcje USA

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Start rakiety w Korei Północnej

Start rakiety w Korei Północnej / Fot. YouTube

Korea Północna testuje kolejne rakiety atomowe. To wynik sprzeciwu na działania USA, które nałożyły nowe sankcje za tego typu działania reżimu kierowanego przez Kim Dzong Una.
  • Wystrzelenie przez Koreę Północną rakiety, która uziemiła loty FAA, stanowi „bezpośrednie zagrożenie” dla USA
  • Poprzedni test pocisku naddźwiękowego odbył się we wtorek.
  • Korea Północna w piątek wystrzeliła dwa pociski balistyczne krótkiego zasięgu.
  • Zobacz także: Policja zatrzymała znanego dziennikarza. Postawiono mu zarzut gwałtu

Kim Dzong Un straszy USA?

Korea Płn. zareagowała militarnym pokazem na sankcje nałożone przez administrację Bidena. W piątek wystrzeliła dwa pociski balistyczne krótkiego zasięgu. To już trzeci taki wystrzał w tym miesiącu. Szefowie sztabu Korei Południowej potwierdzili próby rakietowe z obszaru śródlądowego w zachodniej prowincji Pyongan. Także japońskie władze zaobserwowały te wystrzały i potępiają takie działania Korei Północnej.

Strona koreańska wydała oświadczenie, w którym nie zgadza się z sankcjami nałożonymi przez USA za próby rakietowe. Leif-Eric Easley, profesor na Uniwersytecie Ewha w Seulu, powiedział, że Korea Północna wydaje się sygnalizować, że nie może być ignorowana i będzie reagować na naciski.

Korea Północna próbuje zastawić pułapkę na administrację Bidena. Ustawiła pociski w kolejce, które i tak chce przetestować, i odpowiada na presję USA dodatkowymi prowokacjami w celu wymuszenia ustępstw

– powiedział Easley.

W wywiadzie dla MSNBC sekretarz stanu Antony Blinken nazwał ostatnie testy północnokoreańskiego reżimu „głęboko destabilizującymi” i powiedział, że Stany Zjednoczone są głęboko zaangażowane w reakcję ONZ i kluczowych partnerów, w tym sojuszników z Korei Południowej i Japonii.

Myślę, że część z tego to Korea Północna, która próbuje zwrócić na siebie uwagę. Zrobiono to w przeszłości. Prawdopodobnie nadal to robi”

– powiedział Blinken. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

foxnews.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY