Bank Ochrony Środowiska podpisał nowe umowy w ramach programu „Mój elektryk”.

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wojciech Hann, prezes zarządu BOŚ

Wojciech Hann, prezes zarządu BOŚ / Fot. YouTube

Bank Ochrony Środowiska poinformował o podpisaniu kolejnych trzech umów partnerskich w ramach programu „Mój elektryk”. To kolejny krok w stronę zero emisyjności dla aut osobowych i transportowych.
  • Bank Ochrony Środowiska poinformował o podpisaniu kolejnych umów w ramach programu „Mój elektryk”.
  • Nowymi partnerami stały się BNP Paribas Leasing Services, MAN Financial Services, FL Santander Leasing oraz Santander Consumer Multirent.
  • Razem z BOŚ współpracuje już 10 firm w realizacji programu „Mój elektryk”.
  • Zobacz także: Sejm na żywo. Oglądaj transmisję na Media Narodowe

Rozszerzenie współpracy

Bank Ochrony Środowiska poinformował na Twitterze jak i własnej stronie o kolejnych podpisanych umowach w ramach programu „Mój elektryk”. Program ten ma na celu uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza dzięki dofinansowaniu i rozwoju działań obniżających zużycie paliw emisyjnych w transporcie.

BOŚ podpisał umowy z kolejnymi firmami leasingowymi w celu rozszerzenia dostępności dotacji przyznawanych na zakup zeroemisyjnych pojazdów w ramach programu „Mój elektryk”. Jeszcze 31 grudnia zawarte zostało porozumienie z BNP Paribas Leasing Services. Następnie, 3 stycznia, podpisano umowę z MAN Financial Services, a 11 stycznia, do realizacji programu dołączyły FL Santander Leasing oraz Santander Consumer Multirent. Tym samym, w programie „Mój elektryk” z BOŚ współpracuje już dziesięć firm leasingowych.

– informuje Bank Ochrony Środowiska na swojej stronie.

Ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, BOŚ udziela firmom i instytucjom dopłaty do kosztów leasingu. Dotyczy on fabrycznie nowych zero emisyjnych pojazdów osobowych i dostawczych. Celem działań jest dostosowanie pojazdów do zero emisyjności.

Skok do Zero emisyjności

Umowy z kolejnymi firmami leasingowymi w znacznym stopniu pozwolą na skuteczniejszą dystrybucję środków przeznaczonych na unowocześnienie i elektryfikację samochodów poruszających się po polskich drogach.

Tym samym nie tylko realnie przyczyniamy się do modernizacji krajowych flot pojazdów, ale również do zmniejszania emitowanych przez nie zanieczyszczeń powietrza.

Realizacja programu „Mój elektryk” stanowi istotny element dochodzenia Polski do neutralności klimatycznej, stąd dążymy do tego, aby grono zaangażowanych w ten program firm leasingowych stale się poszerzało. Liczymy, że niebawem będziemy mogli ogłosić kolejne porozumienia.

– powiedział Wojciech Hann, prezes zarządu BOŚ.

W programie przewidziano dofinansowanie w formie dotacji lub dotacji ze środków udostępnionych bankom z przeznaczeniem na dopłatę do opłat ustalanych w umowach leasingu w rozumieniu art. 411 ust. 1 pkt 2 lit. e ustawy – Prawo Ochrony Środowiska.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com 

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY