TVN odnotowuje spadek oglądalności. Ogromny spadek widzów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Puchar Świata w skokach narciarskich 2021-2022

Puchar Świata w skokach narciarskich 2021-2022 / Fot. YouTube

Transmisja TVN zTurnieju Czterech Skoczni odnotowała oglądalność na poziomie 2,91 mln widzów, co w porównaniu z transmisją w poprzedniej edycji skoków w TVP wskazuje na stratę 3,2 mln odbiorców. To bardzo duży spadek.

Spadek oglądalności TVN

TVN odnotowuje spadek oglądalności, tak wynika z raportu serwisu Wirtualne Media. Dotyczy to Turniej Czterech Skoczni, który zazwyczaj transmitowała lub retransmitowała Telewizja Polska. Tym razem grupa Discovery postanowiła nie udzielić TVP sublicencji do praw na ich transmisję. Jednak 2,91 mln widzów, jakie stacja TVN odnotowała, to wynik o 3,2 mln mniejszy, niż w TVP w poprzednim sezonie.

To sytuacja bez precedensu, gdyż Telewizja Polska transmituje skoki narciarskie od kilkudziesięciu lat, budując popularność dyscypliny, rozpoznawalność zawodników i zwiększając ekspozycję sponsorów. Trudno nie wiązać tej decyzji z próbą wpisania sportu w spór polityczny wokół stacji TVN i używania skoków narciarskich jako swoistego zakładnika w tym sporze. Telewizja Polska otrzymała sygnały, że sytuację tę z niepokojem przyjęli również nasi partnerzy z Polskiego Związku Narciarskiego.

– poinformowała TVP na początku października 2021.

Apel Telewizji Polskiej do grupy Discovery „o wyłączenie sportu z trwającego sporu politycznego i podjęcie negocjacji w dobrej wierze, aby nie niszczyć tego, co Telewizja Polska przez wiele ostatnich lat budowała i pozwolić dalej milionom Polaków na przeżywanie wspólnych sportowych emocji”.

TVP może nadawać jedynie zawody gdy odbywają się w Polsce z Zakopanego i Wisły. Serwis wirtualnemedia.pl w poniedziałek podał wyniki oglądalności turnieju nadawanego przez TVN i Eurosport 1. Średnia widzów TVN w czasie nadawania turnieju, to 2,01 mln osób. Poprzednia edycja TSC, którą nadawała TVP, była wyższa o 3,22 mln widzów, co oznacza spadek o ponad 50% widzów.

Rok temu TCS łącznie śledziło 6,13 mln osób przy 43,63 proc. udziału w grupie 4+, 35,93 proc. w grupie 16-49 oraz 39,97 proc. w grupie 16-59. W TVN 70. Turniej Czterech Skoczni miał o 2,10 mln widzów mniej niż poprzednia edycja nadawana w TVP1. Z kolei spadek w Eurosporcie 1 wyniósł 440 tys. oglądających

– podały Wirtualne Media.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY