Polski Ład zaszkodził PiS? Najnowszy sondaż rozwiewa wszelkie wątpliwości

Dodano   3
  Loading
Polski Ład

Polski Ład i zamieszanie z nim związane nie zaszkodziły władzy. / Fot. PAP/Albert Zawada

Polski Ład miał sprawić, że obóz rządzący wyjdzie z tarczą z trwającego kryzysu. W ostatnich dniach pojawiały się jednak głosy, że wielki program Mateusza Morawieckiego zaszkodzi partii. Pomimo licznych niedociągnięć programu, najnowszy sondaż nie wskazuje na to, by PiS traciło poparcie.
  • Polski Ład wprowadził zamieszanie, które nie przełożyło się negatywnie na słupki poparcia PiS
  • Najnowszy sondaż United Surveys pokazuje, że partia Jarosława Kaczyńskiego nadal ma przewagę nad Koalicją Obywatelską
  • Gdyby wybory odbyły się w minioną niedzielę, w Sejmie znalazłoby się sześć ugrupowań
  • Zobacz także: Kaczyński o wyborach: Najlepiej w roku 2023. Może się zdarzyć, że wcześniej

Polski Ład nie wstrząsnął poparciem dla PiS

Pracownia United Surveys przeprowadziła na zlecenie Wirtualnej Polski badanie z którego wynika, że Prawo i Sprawiedliwość wciąż utrzymuje sporą przewagę nad drugą w rankingu Koalicją Obywatelską.

Rosnąca inflacja, wysokie ceny gazu i energii elektrycznej, afera wokół systemu Pegasus oraz chaos Polskiego Ładu nie sprawiły, że poparcie dla PiS spadło. 33 procent osób biorących udział w sondażu nadal zagłosowałoby na obecną władzę. Jest to niewielki wzrost o 0,9 pkt proc. względem poprzedniego sondażu przeprowadzonego przed Świętami Bożego Narodzenia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com 

W Sejmie sześć partii

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, którą wskazało 25,1 procent badanych. Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni – partia może pochwalić się wynikiem 11 procent.

W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica z poparciem 8,2 procent wśród uczestników sondażu. Nieco dalej plasuje się Konfederacja z niewiele niższym wynikiem 8 procent (wzrost o 2,9 pkt proc.), oraz PSL, na które chciało zagłosować 7,6 proc. respondentów (wzrost o 1,1 pkt proc.).

Chęć udziału w wyborach parlamentarnych zadeklarowało 52,5 proc. ankietowanych. Badanie przeprowadzone zostało na zlecenie Wirtualnej Polski w dniach 6-7 stycznia na reprezentatywnej grupie 1000 dorosłych Polaków. W celu zebrania odpowiedzi skorzystano z metody wspieranego komputerowo wywiadu telefonicznego (CATI).

Wirtualna Polska

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Emilian58
Gość
Emilian58
11 stycznia 2022 00:59

Polscy goje wciąż mają wiatr między uszami.

Kwal
Gość
Kwal
11 stycznia 2022 12:14
Reply to  Emilian58

Niestety ale tak ! I to jest tragiczne…

Kwal
Gość
Kwal
12 stycznia 2022 17:03

Nie do uwierzenia ! Na fotografii ten obok Kaczora to przecież żyd i on się żegna znakiem Krzyża Świętego ? Przecież żydzi się nie żegnają !!!

POLECAMY