Donald Tusk dał swój telefon do zbadania. Eksperci mają złe wieści dla opozycji

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Tusk

Sprawa Pegasusa. Eksperci zbadali telefon Tuska / PAP/Adam Warżawa

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk upewnił się, czy jego telefon był zainfekowany Pegasusem. Ekspertyza wykazała, że smartfon Tuska nie był poddany inwigilacji, co wytrąca opozycji oręż z ręki.

Donald Tusk chucha na zimne

Według ustaleń dziennikarzy Interii, w telefonie Tuska nie wykryto infekcji Pegasusem. Głos w tej sprawie zabrał rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec.

“W czasie, w którym możliwe było zbadanie telefonu, nie był on zainfekowany”

– przekazał polityk w rozmowie z portalem.

Jan Grabiec uchylał się jednak od odpowiedzi na pytanie, czy u któregokolwiek z polityków PO, który sprawdzał swój telefon pod kątem obecności Pegasusa, doszło do zainfekowania systemu.

Dziennikarze skontaktowali się także z niewymienionym z nazwiska działaczem PO. Anonimowy informator twierdzi, że nie jest zdziwiony brakiem Pegasusa w telefonie przewodniczącego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

“Był poza Polską, więc nie miał wielkiego wpływu na krajowe podwórko. (…) Skoro dostali się do telefonów Brejzy i Giertycha, mieli wystarczającą wiedzę. Nawet jeśli założyć, że obserwowali tylko aparat szefa kampanii, to tak jakby szpiegowali nas wszystkich”

– mówił Interii anonimowy informator.

Kaczyński wyklucza inwigilację opozycji

W rozmowie z tygodnikiem “Sieci” Jarosław Kaczyński stanowczo zaprzeczył doniesieniom, jakoby izraelski system użyty był wbrew swojemu przeznaczeniu. Wicepremier ds. bezpieczeństwa podkreślił, że system używany jest wyłącznie do zwalczania przestępczości.

“Pegasus to program, po który sięgają służby zwalczające przestępczość i korupcję w wielu krajach. Żle by było, gdyby polskie służby nie miały tego typu narzędzia”

– mówił prezes PiS przed kilkoma dniami.

Interia

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY