Trener Lazio skomentował lockdown we Włoszech. „Zaklasyfikujmy go jako grypę”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Maurizio Sarri

Maurizio Sarri / Fot. Laurent Cipriani / AP

Spotkania ligi włoskiej mogą niebawem ponownie odbywać się bez udziału publiczności. Podobnie jak większość Europy, Włochy są teraz w trakcie kolejnej fali infekcji koronawirusem. W niektórych regionach Niemiec mecze już są rozgrywane przy pustych trybunach. Szkocja również wprowadziła podobne środki w celu ograniczenia interakcji społecznych.
  • Włochy biją kolejne rekordy zakażeń. Liczba zachorować przekroczyła 200 tysięcy.
  • Premier Włoch martwi się brakiem przestrzegania środków bezpieczeństwa i dystansu społecznego na stadionach.
  • Szkoleniowiec Lazio przestrzega, że ewentualne ponowne zamknięcie stadionów i gra przy pustych trybunach będzie niesprawiedliwa.
  • Zobacz także: Bosak: Niemcy przedstawicielem handlowym Rosji [NASZ WYWIAD]

Lockdown nie może dotyczyć tylko piłki nożnej

Szkoleniowiec Lazio Rzym chce uniknąć powrotu do meczów Serie A rozgrywanych przy pustych trybunach. Jego zdaniem ponowne zamknięcie stadionów nie rozwiąże problemu.

Podobnie jak większość Europy, Włochy są teraz w trakcie kolejnej fali infekcji koronawirusem. W niektórych regionach Niemiec mecze są rozgrywane “za zamkniętymi drzwiami” od końca zeszłego roku, podczas gdy Szkocja również wprowadziła podobne środki w celu ograniczenia interakcji społecznych.

Do tej pory mecze w innych ważnych ligach Europy poza Bundesligą można było rozgrywać przed tłumami.

Rekord zachorowań

Wzrost liczby potwierdzonych przypadków COVID-19 we Włoszech osiągnął bezprecedensowy poziom w tym kraju. W piątek potwierdzono 219 430 nowych przypadków, przekraczając tym samym rekordy ustanowione zarówno w środę, jak i czwartek.

Premier Włoch Mario Draghi wyraził swoje zaniepokojenie prezesowi Włoskiego Związku Piłki Nożnej (FIGC) Gabriele Gravina. Rząd martwi się brakiem przestrzegania środków bezpieczeństwa i dystansu społecznego na stadionach.

Według powszechnych doniesień we Włoszech, szefowie Serie A spotkają się w ten weekend, aby omówić możliwie najlepsze rozwiązania. Corriere dello Sport donosi, że sprawa zostanie następnie omówiona na środowym spotkaniu między FIGC a rządem.

Obawy Sarriego

Były trener Napoli, Chelsea i Juventusu uważa, że ponowne rozgrywanie meczów przy pustych trybunachi byłoby niesprawiedliwe. Sarri sugerując, że jeśli sytuacja w kraju jest tak poważna, to zamiast stadionów należałoby zamknąć ponownie cały naród.

– COVID wpływa na życie wszystkich, nie tylko na sport. Jeśli ta pandemia jest niebezpieczna, powinna nastąpić całkowita blokada, w przeciwnym razie zostanie ona zdegradowana do grypy i ludzie pozostaną w domu z gorączką

– powiedział na konferencji prasowej przed niedzielnym spotkaniem. z Interem.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com       

– Mam tylko nadzieję, że nie skończymy z zamkniętym stadionem – to sprawia, że ​​ludzie, którzy są tak samo pasjonatami jak ja, tracą chęci do wyjścia na boisko

– dodał włoski szkoleniowiec.

sportsmax.tv

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY