Robert Lewandowski sportowcem roku w plebiscycie „Przeglądu Sportowego”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Lewandowski

Mecz eliminacyjny mistrzostw świata / Fot. PAP/Leszek Szymański

W plebiscycie „Przeglądu Sportowego”, współorganizowanym z Polsatem, na najlepszego sportowca Polski w 2021 roku zwyciężył Robert Lewandowski, a kolejne miejsca zajęli Anita Włodarczyk i Bartosz Zmarzlik. W kategorii Sport i Biznes nagrodzeni zostali PKN Orlen i Robert Kubica, a w kategorii Od Zawsze ze Sportem - Totalizator Sportowy.
  • Głosowanie w plebiscycie odbywało się za pomocą tradycyjnych kuponów publikowanych w „Przeglądzie Sportowym” oraz w wybranych wydaniach „Faktu” i „Fakt TV”.
  • Swój głos można było oddać także SMS-owo oraz na portalach Przegladsportowy.pl i Polsatsport.pl.
  • Ostateczna kolejność dziesiątki najlepszych sportowców Polski 2021 roku została ustalona w głosowaniu SMS-owym podczas Gali Mistrzów Sportu.
  • Zobacz także: Były szef Agencji Wywiadu z zarzutami Kierował AW w latach 2015-2016

Lewandowski zwyciężył po raz trzeci

Ostateczna kolejność dziesiątki najlepszych sportowców Polski 2021 roku została ustalona w głosowaniu SMS-owym podczas Gali Mistrzów Sportu, którą w sobotę od godz. 20 transmitowano w Polsacie, Polsat Sport oraz na Onecie i portalu „Przeglądu Sportowego”. Robert Lewandowski po raz trzeci wybrał plebiscyt „PS” na najlepszego sportowca.

Czołowa dziesiątka plebiscytu „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca Polski 2021 roku

1. Robert Lewandowski (piłka nożna)

2. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)

3. Bartosz Zmarzlik (żużel)

4. Dawid Tomala (lekkoatletyka)

5. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)

6. Maria Andrejczyk (lekkoatletyka)

7. Sztafeta mieszana 4×400 metrów (lekkoatletyka)

8. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann (wioślarstwo)

9. Karolina Naja, Anna Puławska (kajakarstwo)

10. Tadeusz Michalik (zapasy)

Orlen i Totalizator Sportowy wśród laureatów nagród specjalnych

Kapituła plebiscytu przyznała też kilka nagród dodatkowych. Za Imprezę Roku uznano rozgrywane na Stadionie Śląskim Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021. Trenerem Roku został Aleksander Matusiński, którego zawodniczki zdobyły złoty i srebrny medal olimpijski w sztafetach 4×400 metrów – mieszanej i kobiet. Statuetkę Superczempiona odebrał dyskobol Piotr Małachowski, który zakończył w tym roku swoją karierę.Drużyną Roku została ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, rewelacyjny triumfator siatkarskiej Ligi Mistrzów. Statuetkę w kategorii Sport bez Barier odebrała multimedalistka Igrzysk Paraolimpijskich Róża Kozakowska.

Doceniono też firmy od lat wspierające polski sport – w kategorii Sport i Biznes nagrodę odebrali Daniel Obajtek w imieniu PKN Orlen i Robert Kubica, a w kategorii Od Zawsze ze Sportem nagrodzony został Totalizator Sportowy.

– Od lat wspieramy najlepszych polskich sportowców i uzdolnioną młodzież. Nagroda Sport i Biznes to dla nas dodatkowa motywacja, by dalej inwestować w zawodników i dyscypliny, promujące Polskę i markę ORLEN na całym świecie. Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych

– skomentował Daniel Obajtek na Twitterze

.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

wirtualnemedia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY