Ostre starcie na granicy. Imigranci rzucali petardami hukowymi

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Straż Graniczna

Patrol na granicy / fot. Twitter/ Straż Graniczna

Około północy z soboty na niedzielę na granicy z Białorusią doszło do potyczki imigrantów z polskimi służbami. Agresywna grupa wspierana przez białoruskie służby obrzucała naszych pograniczników petardami hukowymi. Jedna z nich trafiła w funkcjonariuszkę SG. Doznała urazu głowy oraz prawdopodobnie złamania nosa.
  • W ciągu ostatniej doby Straż Graniczna zatrzymała 33 imigrantów próbujących przedostać się do Polski
  • Niedaleko posterunku w Czeremsze doszło do ostrego starcia pomiędzy polskimi służbami, a grupą agresywnych osób
  • W stronę polskich pograniczników rzucano petardami hukowymi
  • Jedna z nich trafiła w funkcjonariuszkę SG, która doznała urazu głowy oraz prawdopodobnie złamania nosa
  • Wśród zatrzymanych imigrantów odnotowano obywateli Indii, Iraku, Syrii, a także Libanu
  • Zobacz także: Śniadanie w MN: Bodakowski, Drozdowicz i Zaorska

Rzeczniczka SG podkreśliła, że natomiast ostatnia noc z soboty na niedzielę była bardziej niespokojna. Od północy do godz. 7 rano w niedzielę zatrzymano w sumie 33 osoby, które siłowo forsowały granicę polsko-białoruską.

Jak przekazała por. Anna Michalska, zaraz po północy na odcinku ochranianym przez SG w Czeremsze bardzo agresywna grupa rzucała kamieniami w stronę polskich patroli i oślepiała je laserami. Na miejscu obecne były również osoby w mundurach białoruskich. W stronę polskich służb rzucano również petardami hukowymi.

Jak przekazała rzecznik SG 11 osobom udało się przekroczyć polską granicę. Wśród zatrzymanych zweryfikowano osoby pochodzące z Syrii i Libanu. Ponadto jedna z funkcjonariuszek doznałą w wyniku starć urazu głowy i złamania nosa.

W wyniku rzucania tych petard hukowych, nasza funkcjonariuszka została przewieziona do szpitala. Doznała urazu głowy i prawdopodobnie złamania nosa

– poinformowała por. Anna Michalska.

Natomiast przed godz. 5 rano na odcinku strzeżonym przez placówkę w Szudziałowie doszło do drugiego szturmu. Strażnicy z wieży obserwacyjne przy pomocy okularów termowizyjnych oraz noktowizyjnych zauważyli grupę osób, która próbowała przekroczyć granicę.

Na miejscu nasze patrole zatrzymały 16 cudzoziemców, w tym z Indii i Iraku. W czasie ich zatrzymywania, w stronę polskich patroli zaczęło się rzucanie kamieniami w samochody. Cudzoziemcy wyrywali też słupki ogrodzenia

– dodała rzecznik Straży Granicznej.

Na innych odcinkach granicy polsko-białoruskiej zauważono uszkodzenia ogrodzenia z concertiny.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Dane o kryzysie na granicy

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała niemal 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości Podlaskiego i 68 miejscowości Lubelskiego.

onet.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY