Droższe podróże PKP Intercity i koniec biletów weekendowych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

W komunikacie spółki należącej do Skarbu Państwa poinformowano o „konieczności urealnienia cennika oraz dostosowania go do sytuacji rynkowej”.

Za wzrost kosztów działalności zapłacą klienci

O ponad 140 proc. wzrosły koszty związane z remontami taboru kolejowego oraz stacji postojowych. Znacząco wzrosły ceny energii trakcyjnej – o około 65 proc. W ostatnich latach ceny biletów aktualizowali przewoźnicy regionalni. Doprowadziło to do sytuacji, w której bilety na pociągi dalekobieżne (w niektórych relacjach) były tańsze od biletów na połączenia przewoźników regionalnych operujących na tych samych trasach, którzy mieli dłuższe czasy przejazdu. Konieczne było zatem urealnienie cennika oraz dostosowanie go do sytuacji rynkowej

– wyjaśnia PKP Intercity.

Na stronie intercity.pl przedstawiono aktualizację cen za przejazdy. Z przedstawionych informacji wynika, że podróżujący zapłacą nawet 15% więcej. W przypadku Express InterCity Premium (EIP) cena bazowa od 13 stycznia wyniesie 169 zł. Aktualnie jest to 150 zł. Natomiast cena bazowa przejazdów pociągami Express InterCity (EIC) wzrośnie do 149 zł z 139 zł. Przejazd pociągami IC i TLK również podrożeje i zamiast 60 zł będzie kosztował 69 zł.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Chwyt marketingowy kluczem do sukcesu?

Nic nie przyciąga klientów tak jak duże promocje. Spółka postarała się by większe rabaty cieszyły oko oszczędnych Polaków.

Ceny biletów PKP Intercity obowiązujące od 13 stycznia br. podzielone będą nadal według pięciu progów. Pierwsze trzy to cena bazowa z upustem 15, 30 i 45 proc. Dotychczas rabat był niższy i wynosił 10, 20 i 30 proc. Ostatnie dwa progi (obowiązują wyłącznie w pociągach kategorii EIP i EIC) to stała oferta Promo Plus i Super Promo”

– podano w informacji prasowej PKP Intercity.

W zamian za bilety weekendowe dostępna będzie nowa oferta Multiprzejazd oraz Multiprzejazd Max. Jak wskazano w komunikacie celem poprzedniej opcji miało być zachęcenie pasażerów do korzystania z sobotnich kursów. Z danych sprzedażowych wynikało jednak, że najczęściej kupowano je dla przejazdów „tam i z powrotem” w szczytach przewozowych.

Od 13 stycznia 2022 roku dostępna będzie nowa oferta Multiprzejazd oraz Multiprzejazd Max. Będzie ona obowiązywała od północy we wtorek do godz. 15:00 w czwartek i umożliwi dowolną liczbę przejazdów w tym czasie

– zapowiedział przewoźnik.

polsatnews.pl, rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY