Małopolska Kurator Oświaty: Nie zgadzam się, żeby kogokolwiek przymuszać do szczepienia

COVID-19
Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Barbara Nowak

Barbara Nowak / Fot. YouTube

Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak sceptycznie podchodzi do szczepionek. Jej zdaniem wprowadzenie obowiązku szczepienia nauczycieli to zły pomysł. Nie wiadomo czy sama jest zaczepiona przeciw COVID-19.
  • Czy szczepienia przeciw COVID-19 powinny być obowiązkowe dla nauczycieli? – Z mojego punktu widzenia? Nie, absolutnie – odpowiedziała kurator.
  • Kurator została także zapytana w Radiu Zet czy zgodziłaby się na pozalekcyjne lekcje edukacji seksualnej.
  • W rozmowie poruszono również wątek listu, który napisała Barbara Nowak, wspominając w nim o apolityczności dyrekcji szkół.
  • Zobacz także: Były ambasador Jasiński dla Onetu: Nie żałuję tego, co powiedziałem

Barbara Nowak o szczepieniach nauczycieli

Czy szczepienia przeciw COVID-19 powinny być obowiązkowe dla nauczycieli? – Z mojego punktu widzenia? Nie, absolutnie – odpowiedziała kurator.

Człowiek dorosły, człowiek wolny, musi sam odpowiedzialnie wybierać i nie wolno go do tego zmuszać. Absolutnie nie zgadzam się z pomysłem na to, żeby kogokolwiek do czegokolwiek przymuszać, zwłaszcza jeżeli mówimy o szczepionkach. Nie wyobrażam sobie, że można kogokolwiek w tym momencie zmuszać. To jest decyzja wolna każdego wolnego człowieka. Tak powinno być

– powiedziała Nowak.

Kurator stwierdziła, że przyjmowanie szczepionek na COVID-19 nadal jest “eksperymentem”. Do sugestywnego pytania o jej szczepienia dodała, że “to nie zmienia jej oceny w sprawie szczepionek”.

Nie dla seksualizacji dzieci

Kurator została także zapytana w Radiu Zet czy zgodziłaby się na pozalekcyjne lekcje edukacji seksualnej.

To trzeba wreszcie sobie wyjaśnić. W naszych szkołach jest realizowany program seksualny. Jeżeli mówimy o seksualizacji dzieci, jest to niezgodne z podstawą programową, zatem nie może wejść do szkoły.

Program edukacji seksualnej w szkole jest realizowany. Może być oczywiście lepiej realizowany, ale jest realizowany. Natomiast jeżeli rodzice chcą dodatkowego programu, jest to kwestia seksualizacji. Mówimy nie, bo jest niezgodne z programem z podstawą programową. 

– odpowiedziała pani kurator Nowak.

Polityczne życzenia?

W rozmowie poruszono wątek listu, który napisała Barbara Nowak, wspominając w nim o apolityczności dyrekcji szkół. Beata Lubecka prowadząca program w Radiu Zet, odniosła się do wpisu pani kurator, jaki zamieściła w internecie, były to życzenia urodzinowe dla Jarosława Kaczyńskiego.

Panu Prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu w Dniu Urodzin życzę nieustającej Opieki Boga. Niech jedynego polskiego Męża Stanu chroni, żeby jak najdłużej dla Polski pracował. Dzięki JK — My Polacy, Europa i Świat widzimy Polskę dumną i silną. Dziękuję!

– napisała słowa życzeń kurator Nowak.

Barbara Nowak jest małopolskim kuratorem oświaty i miała swój własny Twitter jako małopolski kurator oświaty. Barbara Nowak jest też osobą myślącą, normalnym obywatelem i tak samo jak każdy inny obywatel ma prawo wypowiadania swojego zdania na swoim prywatnym Twitterze.

– odniosła się do sugerowania politycznego zabarwienia owych życzeń Nowak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY