Warszawa: Stołeczny konserwator zabytków broni podejrzanego o zniszczenie fasady kościoła św. Krzyża

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dewastowanie kościoła Św. Krzyża w Warszawie

Dewastowanie kościoła Św. Krzyża w Warszawie / Fot. Twitter

Podczas Świąt Bożego Narodzenia doszło do dewastacji kościoła Św. Krzyża w Warszawie w centrum miasta. Dwóch sprawców pisało na ścianach zewnętrznych świątyni różne hasła.

Dwóch sprawców i dwa inne postanowienia sądu

Dewastowanie kościoła Św. Krzyża w Warszawie w mediach zagranicznych i liberalnych w Polsce, przeszło prawie bez echa. Natomiast każda negatywna opinia lub reakcja na inne religie oraz ideologie jak np. LGBT, jest podnoszona do rangi zbrodni. Ataki na chrześcijan i chrześcijaństwo trwają na całym świecie i ten w Warszawie jest kolejnym dowodem na eskalacje podstaw antychrześcijańskich.

Kilka dni temu policja przekazała, że zatrzymano pierwszego z podejrzanych. Sąd zastosował wobec niego areszt na 3 miesiące, to wynik złożonego przez prokuraturę wniosku.

Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego. Sąd podzielił argumentacje przedstawioną przez prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy

– podała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia zajął się sprawą ujętego w poniedziałek drugiego wandala i we wtorkowej decyzji nie stwierdził aresztu dla zatrzymanego.

W toku czynności procesowych podejrzanemu przedstawiony został zarzut popełnienia czynu z art. 108 ust. 1 ustawy o ochronie zabytków w zb. z art. 288 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k., przestępstwa zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat ośmiu. 

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania i obawę bezprawnego utrudniania postępowania karnego (obawa matactwa procesowego) oraz grożącą podejrzanemu surową karę prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego. Sąd podzielił argumentację przedstawioną przez prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy

– odniosła się rzeczniczka prokuratury co do pierwszego zatrzymanego.

Bazylika Świętego Krzyża znajduje się przy ul. Krakowskie Przedmieście 3. To jeden z najcenniejszych naszych zabytków. Niedawno odnowiono i wyremontowano ten cenny kościół. Cała sprawa oburzyła wielu ludzi, a dyskutowano o niej w mediach i internecie.

Dzięki działaniom m.in. Straży Narodowej cała sprawa została nagłośniona. Teraz sprawca ponosi konsekwencje. Działacze Straży Narodowej m.in. upublicznili zdjęcia dokumentujące akt wandalizmu. W nagłośnienie sprawy był zaangażowany m.in. Robert Bąkiewicz i Media Narodowe.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY