Rada Medyczna w konflikcie z władzą? “Rządzą nami pośrednio antyszczepionkowcy”

Dodano   10
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adam Niedzielski

Minister zdrowia Adam Niedzielski / Fot. PAP/Piotr Nowak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Rada Medyczna nie ma już złudzeń, że jej zalecenia w kwestii pandemii koronawirusa są ignorowane przez rząd i Ministerstwo Zdrowia.
  • Rada Medyczna nie spodziewa się rewolucji w zakresie wprowadzania nowych obostrzeń i restrykcji
  • Eksperci rekomendują rządowi segregację sanitarną za pomocą certyfikatów szczepień, lecz ten nie ma odwagi wprowadzić tak drastycznych rozwiązań
  • Ministerstwo Zdrowia nie wyklucza ogłoszenia nowych obostrzeń już w tym tygodniu

Rada Medyczna krytykuje władzę i domaga się reżimu sanitarnego

“Rekomendujemy nieustająco wykorzystanie potencjału certyfikatów szczepień”

– mówi przytaczany przez “Wirtualną Polskę” prof. Robert Flisiak

Krytyki nie szczędzi też dr Konstanty Szułdrzyński.

“Przypomina się cytat o Polsce w ruinie”

– twierdzi lekarz, szyderczo nawiązując do dawnych haseł wyborczych Prawa i Sprawiedliwości.

“Mogę sobie coś uważać lub nie, ale sytuacja polityczna jest taka, że rządzą nami pośrednio antyszczepionkowcy i tzw. antysanitaryści. Wydaje się nawet, że nie ma tak naprawdę większego znaczenia, kto jest ministrem zdrowia, a nawet kto jest premierem. Decyzje są wynikiem układanek politycznych i na czwartą falę nie byliśmy w stanie odpowiednio zareagować. Mam wciąż nadzieję, że na kolejną falę damy radę się przygotować. W końcu to nie są cyferki. To tysiące istnień ludzkich”

– narzeka ekspert.

Flisiak postuluje segregację z użyciem paszportów covidowych

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W rozmowie z “Wirtualną Polską”, prof. Robert Flisiak utyskuje na brak odwagi rządu do podjęcia radykalnych działań w kierunku egzekwowania paszportów covidowych.

“My rekomendujemy nieustająco stanowcze egzekwowanie obowiązujących przepisów oraz wykorzystanie potencjału, który niosą ze sobą certyfikaty szczepień. Podczas posiedzenia Rady zwracaliśmy uwagę, by podkreślać znaczenie dawki przypominającej. Są wyraźne przesłanki mówiące, że dawka przypominająca podnosi odporność, zabezpieczając przed Omikronem”

– mówi kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Szułdrzyński: Sylwester w Zakopanem to taniec na grobach

Dr Szułdrzyński uważa z kolei, że media państwowe zachowały się nieodpowiedzialnie organizując “Sylwestra Marzeń” w Zakopanem. Zdaniem eksperta, impreza będzie miała wpływ na wzrost zakażeń, choć w wydarzeniu mogli wziąć udział wyłącznie zaszczepieni Polacy.

“To, co obserwowaliśmy w Zakopanem, gdzie media państwowe zorganizowały taniec na grobach 20 tys. ofiar pandemii z ostatnich dwóch miesięcy, będzie skutkowało zwiększeniem liczby nowych przypadków już między 10 a 14 stycznia. Będzie to efekt braku obostrzeń na święta i sylwestra oraz takich właśnie imprez masowych”

– podkreślił dr Szułdrzyński.

Obostrzenia jeszcze w tym tygodniu?

O powrocie ostrzejszego reżimu sanitarnego mówiło się już od dawna. Minister zdrowia Adam Niedzielski potwierdził w poniedziałek na antenie RMF FM, że już prawdopodobnie w tym tygodniu padną decyzje odnośnie nowych restrykcji.

“Zobaczymy, co zadzieje się do środy

– mówił u Roberta Mazurka szef resortu zdrowia. .

Wirtualna Polska

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY