Schiff: “Obawiam się rosyjskiej inwazji”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Schiff chce nowych sankcji na Rosję

Adam Schiff - kongresmen z Partii Demokratycznej / Fot. Twitter

Szef komisji wywiadu Izby Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych, Adam Schiff ostrzegał przed inwazją Rosji na Ukrainę. Jego zdaniem wyłącznie nowe sankcje gospodarcze mogą powstrzymać prezydenta Władimira Putina przed realizacją swoich planów.
  • Szef amerykańskiej komisji wywiadu Adam Schiff w swojej ostatniej wypowiedzi wyraził zaniepokojenie sytuacją na wschodniej granicy Ukrainy.
  • Zdaniem kongresmena sojusznicy Stanów Zjednoczonych powinni zadeklarować jedność i zdecydowanie.
  • Zaproponował, także nowe sankcje gospodarcze, które miałyby spacyfikować realizację planów prezydenta Władimira Putina.
  • Zobacz także: Premier Izraela coś wie: „W najbliższych dniach nadejdzie burza”

Boję się, że inwazja Putina jest bardzo prawdopodobna. Mówiąc szczerze, wciąż nie rozumiem jego pełnej motywacji, dlaczego teraz to robi, ale z pewnością wydaje się zdeterminowany, chyba że go od tego odwiedziemy. Myślę, że odstraszyć mogą go tylko sankcje na poziomie, którego Rosja jeszcze nie widziała i to jest właśnie to, czym musimy się zajmować z naszymi sojusznikami

– powiedział kongresmen Partii Demokratycznej.

Podkreślił również, że sojusznicy Stanów Zjednoczonych muszą być w tej kwestii zdecydowani i zgodni. Jego zdaniem, Rosja musi też zrozumieć siłę Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Rosja musi wiedzieć, że jeżeli dokona inwazji, przybliży do siebie NATO, nie odsunie je od swoich granic; to również bardzo mocny element odstraszania. Przesuniemy więcej sił NATO bliżej Rosji. To będzie miało odwrotny skutek niż to, co próbuje osiągnąć Putin

– podkreślił Schiff.

Zdaniem polityka Partii Demokratycznej w Rosję należy ponownie uderzyć bardzo mocnymi sankcjami. Adam Schiff zauważył, że w tej kwestii najważniejsze będą sankcje sektorowe, jednakże nie wyraża sprzeciwu, aby zostosować również sankcje uderzające bezpośrednio w rosyjskiego przywódcę Władimira Putina.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY