Jordan Peterson bez ogródek: “Czas na obywatelskie nieposłuszeństwo”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jordan Peterson

Jordan Peterson o obostrzeniach sanitarnych / fot. youtube

Wybitny psycholog dr Jordan Peterson wezwał do nieposłuszeństwa obywateli prownicji Quebec w Kanadzie. Popularny naukowiec zwrócił uwagę na zbyt daleko idące restrykcje sanitarne lokalnych władz, wprowadzone pod pretekstem ekspansji wariantu Omikron.
  • W kanadyjskiej prowincji Quebec wprowadzono 31 grudnia bezterminowy, twardy reżim sanitarny
  • Premier Quebecu Francois Legault, ogłosił, że od piątku wieczorem w godzinach od 22 do 5 rano będzie obowiązywać godzina policyjna
  • Jordan Peterson poddał ostrej krytyce zapędy władzy

Lockdown bezterminowy

W Quebecu z powodu wariantu Omikron zamknięte zostały sale restauracyjne oraz “nieistotne” przedsiębiorstwa z wyjątkiem sklepów ogólnospożywczych, wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie otwarto także szkół. Premier Francois Legault zapewnił, że najbardziej kontrowersyjny pomysł (godzina policyjna od 22 do 5 rano) będzie pierwszym zniesionym ograniczeniem, gdy nastąpi stabilizacja sytuacji.

Jak na razie jesteśmy w najgorszym momencie pandemiiPrzypadki są niedoszacowane ze względu na szybkie testy [w domu] i istnieje ryzyko, że w nadchodzących tygodniach przekroczą możliwości szpitala

– przekazał premier Quebecu.

Wszyscy obywatele prowincji przebywając bezprawnie poza domem w godzinach od 22 do 5 rano narażają się na karę grzywny od tysiąca do sześciu tysięcy dolarów kanadyjskich.

„Czas na obywatelskie nieposłuszeństwo w Quebecu”

Reżim sanitarny spotkał się z olbrzymią krytyką Jordana Petersona. Psycholog i autor “12 życiowych zasad” odpowiedział na wpis prof. Gada Saada w mediach społecznościowych:

Byłem podekscytowany, że wyruszę do kawiarni popracować nad moją książką. Wtedy przypomniałem sobie, że jesteśmy w zamknięciu. To naprawdę nierealne, że to znosimy. Jak długo jeszcze możemy pozwalać, aby ta rzeczywistość trwała? 

– pytał prof. Saad.

– Być może tak długo, jak długo będziemy chcieli. Czas na obywatelskie nieposłuszeństwo w Quebecu. I w Kolumbii Brytyjskiej, gdzie zaczyna dziać się podobnie źle

– napisał prof. Peterson.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Nczas

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY