Imigranci uciekają z Litwy? Wrócili do swojego domu

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Samolot

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. pxhere.com

Prawie stu migrantów, którzy dobrowolnie zgodzili się na powrót do kraju pochodzenia, odleciało w niedzielę rano z lotniska w Wilnie do Bagdadu. To największa grupa nielegalnych migrantów, która dotychczas opuściła Litwę.
  • Kolejne grupy imigrantów z Litwy odlatują do krajów swojego pochodzenia
  • Rzecznik lotniska Marius Zelenius poinformował, że odlecieli oni specjalnym samolotem do Bagdadu
  • W ubieglym roku granicę litewsko-białoruską przekroczyło 4,2 tysiąca imigrantów, a 8 tysięcy zostało odesłanych na Białoruś
  • Zobacz także: Kolejni imigranci dotarli do brzegów Europy. Tym razem we Włoszech

Lotnisko w Wilnie nie zostało poinformowane zawczasu o tym locie repatriacyjnym, który przygotowywała Państwowa Straż Graniczna wraz z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych. Rzecznik lotniska Marius Zelenius w niedzielę w rozmowie z nadawcą publicznym LRT potwierdził jedynie, że imigranci odlecieli specjalnym lotem do Bagdadu.

Litwa na początku grudnia zwiększyła do 1000 euro zasiłek dla migrantów, którzy dobrowolnie zdecydują się na powrót do swych krajów pochodzenia. Dotychczas wynosił on 300 euro. Ta propozycja ma obowiązywać tylko do 20 stycznia. Przewidziane świadczenia są finansowane z funduszy Komisji Europejskiej, które otrzymała Litwa, by poradzić sobie z kryzysem migracyjnym.

W 2021 roku granicę litewsko-białoruską nielegalnie przekroczyło ponad 4,2 tysiąca osób, a blisko 8 tysięcy migrantów zostało zawróconych. Obecnie w kraju pozostaje ponad 3 tysiące imigrantów.

Minionej doby granicę litewsko-białoruską nielegalnie usiłowały przekroczyć trzy osoby. Nikt nie został wpuszczony.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

niezalezna.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY