- W 2021 roku Fabryka Broni dostarczyła Siłom Zbrojnym RP kolejnych kilkanaście tysięcy zestawów karabinków MSBS Grot.
- Duży sukces odnotowała także na zagranicznych rynkach.
- Sukcesu nie popsuły nawet ataki i fake newsy portalu Onet, który na początku roku w serii artykułów atakował producenta broni.
- Zobacz także: Irak: Protesty w rocznicę śmierci Sulejmaniego [+FOTO]
Na nic ataki Onetu
Kierownictwo spółki podkreśla, że miniony rok należy do najlepszych w jej historii. Włodarze firmy dodają, że w trudnym z powodu pandemii 2021 r., działalność radomskiej fabryki skoncentrowana była przede wszystkim na realizacji bieżących kontraktów z głównymi partnerami oraz działaniach mających na celu dalszą ekspansję zagraniczną.
– W 2021 roku Fabryka Broni dostarczyła Siłom Zbrojnym RP kolejnych kilkanaście tysięcy zestawów karabinków MSBS GROT. Dodatkowo na rynek cywilny trafiły karabinki MSBS GROT S z lufą 14 i 10 cali, zespoły lufy 14,5 cala kal. 223 Rem do karabinka MSBS GROT w wersji cywilnej
– poinformował członek zarządu „Łucznika” Maciej Borecki.
Dodał, że z kolei pistolety VIS 100 M1 doczekały się nowych wersji kolorystycznych, a sprzedaż tej broni przerosła wszelkie oczekiwania producenta.
Sukcesu nie popsuły nawet ataki i fake newsy portalu Onet, który na początku roku w serii artykułów atakował producenta Grotów.
Karabinek Beryl hitem w USA
Spółka zapewnia, że sportowe wersje pistoletów i karabinków z rodziny Beryl znalazły uznanie w Stanach Zjednoczonych i rozchodzą się błyskawicznie.
W ciągu roku radomska Fabryka Broni odnotowała tam ponad 300-procentowy wzrost sprzedaży. Na początku roku na rynek amerykański trafiły specjalne wersje karabinków z rodziny BERYL. Jak podała fabryka, karabinki 223 S BERYL M1, MINI BERYL PISTOL oraz BERYL S 762 M1 sprzedawały się w ciągu kilkunastu minut od pojawienia się w sklepach amerykańskich partnerów spółki. Zdaniem członka zarządu, Seweryna Figurskiego, rynek USA jest bardzo perspektywiczny dla Łucznika.
– Nasze sportowe wersje pistoletów i karabinków z rodziny BERYL znalazły uznanie w Stanach Zjednoczonych i rozchodzą się błyskawicznie. Jesteśmy przekonani, że podobny sukces odniesie w przyszłości rodzina karabinków MSBS GROT, która może stać się wizytówką naszej marki za oceanem
– powiedział Figurski.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com
Współpraca z ośrodkami naukowymi
W 2021 r. „Łucznik” nawiązał też współpracę w zakresie m.in. prowadzenia prac badawczo-rozwojowych z uczelniami wyższymi – Politechniką Warszawską i Wojskową Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie.
Według prezesa zarządu Fabryki Broni Wojciecha Arndta, dzięki postawieniu na rozwój i współpracę z ośrodkami naukowymi, dziś fabryka może się pochwalić produkcją jednych z najnowocześniejszych modułowych systemów broni strzeleckiej, a także cały czas udoskonalać konstrukcje i sam proces produkcyjny.
– Mijający rok to rok pełen wyzwań i zmian w fabryce, ale wyzwania mają to do siebie, że rodzą szanse, a szanse można przekuć w sukces. A mijający rok, dzięki wspaniałemu zespołowi fabryki, możemy śmiało zaliczyć do tych najlepszych
– ocenił prezes Arndt.
Do swoich tegorocznych sukcesów „Łucznik” zaliczył także nagrodę specjalną Ministra Obrony Narodowej za pistolet VIS 100, którą fabryka otrzymała w trakcie Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Broń w całości została zaprojektowana w radomskim zakładzie.
PAP, TVP Info