Sondaż: Kim zdaniem Polaków jest polityk roku? Zdania są podzielone

Dodano   7
  LoadingDodaj do ulubionych!
Morawiecki,Tusk,Trzaskowski

Morawiecki,Tusk,Trzaskowski / fot. Wikimedia Commons

Wyborcy PiS wskazują Mateusza Morawieckiego, a wspierający PO uważają, że politykami roku są Donald Tusk i Rafał Trzaskowski.
  • Jak wynika z badania opinii publicznej, które zrealizowała pracownia Social Changes dla portalu wPolityce.pl, Polacy nie mają zdecydowanego faworyta w tej kategorii.
  • Sondaż wskazuje, że wyborcy PiS uważają, iż tytuł polityka roku należy się Mateuszowi Morawieckiemu.
  • Dla elektoratu PO, wyróżnienie w kategorii polityk roku powinno powędrować do Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego.
  • Zobacz także: TVN24 przerwał serwis informacyjny. Co chcieli przekazać widzom?

Jak wynika z badania opinii publicznej, które zrealizowała pracownia Social Changes dla portalu wPolityce.pl, Polacy nie mają zdecydowanego faworyta w tej kategorii. Sondaż wskazuje, że wyborcy PiS uważają, iż tytuł polityka roku należy się Mateuszowi Morawieckiemu. Dla elektoratu PO, wyróżnienie w kategorii polityk roku powinno powędrować do Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego.

Polityk roku 2021?

Wśród wyborców Zjednoczonej Prawicy zwyciężył premier Mateusz Morawiecki, zyskując 28 proc. wskazań. Na drugim miejscu znalazł się Andrzej Duda – wskazało na niego 21 proc. respondentów. Trzecie miejsce zajął Jarosław Kaczyński – 12 proc.

„Ciekawie wygląda sytuacja wśród wyborców Platformy Obywatelskiej. Dwaj politycy – Donald Tusk i Rafał Trzaskowski – uzyskali dokładnie tyle samo wskazań – po 33 proc. Można z tego wnioskować, że pozycja Tuska – byłego premiera, obecnego szefa PO – jest słabsza, niż się wydaje. Prezydent Warszawy pozostaje w oczach wielu sympatyków Platformy poważnym kandydatem do przywództwa. Tym bardziej, że powrót Tuska do krajowej polityki nie przyniósł opozycji takich zysków, jakich spodziewała się większość obserwatorów” – ocenił wPolityce.pl.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Ciekawie wygląda sytuacja wśród wyborców Platformy Obywatelskiej. Dwaj politycy – Donald Tusk i Rafał Trzaskowski – uzyskali dokładnie tyle samo wskazań – po 33 proc. Można z tego wnioskować, że pozycja Tuska – byłego premiera, obecnego szefa PO – jest słabsza, niż się wydaje. Prezydent Warszawy pozostaje w oczach wielu sympatyków Platformy poważnym kandydatem do przywództwa. Tym bardziej, że powrót Tuska do krajowej polityki nie przyniósł opozycji takich zysków, jakich spodziewała się większość obserwatorów.

W sondażu prezentowanym przez portal wPolityce.pl odnotowano także 5 proc. poparcia dla Szymona Hołowni. Znacząca część respondentów nie wskazała żadnego faworyta w tej ankiecie. Ponad jedna czwarta uczestników sondażu nie wskazała żadnego z proponowanych polityków.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Sondaż przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1052 osób w dniach od 17 do 20 grudnia 2021 r.

tvp.info wpolityce.pl

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY