Błaszczak zapowiada podwyżki dla żołnierzy. Podwyżka o wysokości średnio 677 zł. brutto

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
WARSZAWA SPOTKANIE MINISTRA BŁASZCZAKA Z ŻOŁNIERZAMI

WARSZAWA SPOTKANIE MINISTRA BŁASZCZAKA Z ŻOŁNIERZAMI Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 / PAP/Paweł Supernak

„Zwróciłem się do Pana Prezydenta o zwiększenie kwoty bazowej dla żołnierzy z 3,81 do 4,23. " - mówi szef MON.
  • Minister Mariusz Błaszczak zapowiada podwyżki wynagrodzeń dla żołnierzy. Szef MON poinformował o tym podczas spotkania w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie.
  • GUS podał dane dotyczące inflacji. Ceny podstawowych produktów i usług wzrosły w porównaniu z poprzednim rokiem o 7,8 proc. (przy wzroście cen towarów – o 8,1 proc. i usług o – 6,6 proc.).
  • W czwartkowym wywiadzie dla Business Insidera, prezes NBP Adam Glapiński zapewniał. że dysponuje już nowymi prognozami makroekonomicznymi na najbliższe dwa lata.
  • Zobacz także: Morawiecki składa życzenia noworoczne: Życzę upragnionej normalności

Minister Mariusz Błaszczak zapowiada podwyżki wynagrodzeń dla żołnierzy. Szef MON poinformował o tym podczas spotkania w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie.

Błaszczak zapowiada podwyżki dla żołnierzy

„Zwróciłem się do Pana Prezydenta o zwiększenie kwoty bazowej dla żołnierzy z 3,81 do 4,23. Oznacza to podwyżkę uposażeń o średnio 677 zł. brutto, z wyrównaniem od stycznia. Podwyżki średnio o 500 zł brutto otrzymają też pracownicy resortu obrony narodowej. Dobrego 2022 roku” – poinformował szef MON na Twittrze.

GUS podał również dane dotyczące inflacji. Ceny podstawowych produktów i usług wzrosły w porównaniu z poprzednim rokiem o 7,8 proc. (przy wzroście cen towarów – o 8,1 proc. i usług o – 6,6 proc.).

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Prognozy ekonomiczne na 2022

Polski Instytut Ekonomiczny wskazuje, że w 2022 roku największym wyzwaniem dla polskiej gospodarki będzie właśnie rosnący poziom inflacji. Według prognoz ma ona wynieść 7,3 proc. Wysoki wzrost cen będzie dotyczyć zarówno żywności, rachunków za prąd i ciepło, jak i usług.

W czwartkowym wywiadzie dla Business Insidera, prezes NBP Adam Glapiński zapewniał. że dysponuje już nowymi prognozami makroekonomicznymi na najbliższe dwa lata. 

“Maksymalny poziom inflacji CPI będzie miał miejsce w czerwcu 2022 r. (8,3 proc.), a następnie będzie ona się stopniowo obniżać” – do 6,2 proc. w grudniu 2022 r. – powiedział Glapiński.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY