Incydent w Warszawie. Atak na turecką ambasadę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mężczyzna zaatakował turecką ambasadę

Atak na turecką ambasadę w Warszawie / Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Pewien mężczyzna rzucił we wtorek butelką z łatwopalną cieczą w kierunku tureckiej ambasady w Warszawie. Funkcjonariusze stołecznej policji, szybko zatrzymali napastnika. Prowadzone są czynności służbowe w celu wyjaśnienia okoliczności incydentu.
  • Około godziny 14 we wtorek doszło w Warszawie do ataku na turecką ambasadę położonej przy ul. Rakowieckiej.
  • Komisarz Rafał Petmaniak z Komendy Stołecznej Policji poinformował, że został już zatrzymany odpowiedzialny za ten incydent mężczyzna.
  • Nie podano do tej pory powodu, dlaczego napastnik rzucił butelkę z łatwopalną cieczą w kierunku budynku dyplomatycznego.
  • Zobacz także: Próbował wysadzić dom. Odpowie za atak na funkcjonariuszy

We wtorek około godziny 14 doszło do zdarzenia przy ul. Rakowieckiej na Mokotowie. Pewien mężczyzna podszedł do budynku ambasady Turcji, po czym rzucił w jej kierunku butelką z łatwopalną cieczą.

Komisarz Rafał Petmaniak z Komendy Stołecznej Policji potwierdził, wcześniejsze doniesienia o ataku na turecką ambasadę w Warszawie.

Potwierdzam, że około godziny 14 na ulicy Rakowieckiej doszło do incydentu pod jednym z obiektów ochranianych przez wydział ochrony placówek dyplomatycznych

– powiedział komisarz.

Funkcjonariusz poinformował także, że na zatrzymanym mężczyźnie wykonywane są czynności służbowe w celu ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia, a także powodów obrzucania tureckiej ambasady. Ponadto, w wyniku zdażenia nikt nie został ranny.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY