Grodzki na celowniku prokuratury. Jest kolejny wniosek o zniesienie immunitetu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Tomasz Grodzki marszałek Senatu

Tomasz Grodzki marszałek Senatu / Fot. YouTube

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro skierował ponownie wniosek o uchylenie immunitety marszałkowi senatu Tomaszowi Grodzkiemu. Taki sam wniosek zgłosiła Prokuratura Regionalna w Szczecinie.
  • Podejrzenie w sprawie przyjmowania łapówek od pacjentów przez Tomasza Grodzkiego.
  • Prokurator Generalny skierował wniosek do Senatu o uchylenie immunitetu marszałkowi tej izby.
  • Prokuratura Regionalna w Szczecinie zarzuca przyjęcie korzyści majątkowych pełniącemu wtedy Tomaszowi Grodzkiemu funkcję ordynatora Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej.
  • Zobacz także: “Logos”. Już za 30 dni inauguracja nowego think tanku

Prokuratura wnioskuje o sprawiedliwość

Tomasz Grodzki miał przyjmować korzyści majątkowe od pacjentów, w czasie gdy sprawował funkcję dyrektora szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatora tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej. Takie zarzuty stawia Prokuratura Generalna i Prokuratura Regionalna w Szczecinie, domagając się zniesienia immunitetu marszałkowi senatu.

Jak wynika z ustaleń postępowania, korzyści majątkowe w postaci pieniędzy w złotówkach i dolarach – w wysokości od 1,5 tys. do 7 tys. zł – lekarz przyjmował w kopertach. W zamian zobowiązywał się do osobistego przeprowadzenia operacji lub ich szybkiego wykonania, a także do zapewnienia dobrej opieki lekarskiej. Tomasz Grodzki usłyszeć ma cztery zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych – w latach 2006, 2009 i 2012 roku

– podała prokuratura.

Dlatego pierwszy wniosek złożony w marcu został odrzucony:

Poprzedni wniosek został niezasadnie pozostawiony bez biegu przez wicemarszałka Bogdana Borusewicza

– wskazuje Prokuratura Krajowa.

Centrum Informacyjne Senatu poinformowało w październiku o tym, że Senat nie zajmie się wnioskiem prokuratury o uchylenie immunitetu marszałka Grodzkiego. Bogdan Borusewicz pozostawił wniosek bez biegu. Uznał, że był on niepoprawiony, o co wnioskował Senat.

Warszawska prokuratura okręgowa wszczyna dochodzenie

W grudniu poinformowano o wszczęciu dochodzenia przez Warszawską Prokuraturę Okręgową ws. przekroczenia uprawnień poprzez pozostawienie bez biegu wniosku prokuratury o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu.

Bezzasadnie pozostawił wniosek bez biegu, nie uzasadniając w piśmie skierowanym do prokuratury podstaw takiej decyzji

– zdaniem Prokuratury Krajowej zachował się Borusewicz.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki, wielokrotnie zapewniał, że nie uzależniał żadnej operacji od wpłaty jakiejkolwiek łapówki na jego rzecz. Jednak dziesiątki świadków chce zeznawać na jego niekorzyść w tej sprawie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY